reklam

UPS 12 bin kişiyi işten çıkaracak

UPS, 2023’ün dördüncü çeyreğine ait bilançosunu açıkladı.

Buna nazaran, şirketin geliri, geçen yıl son çeyrekte bir evvelki yılın tıpkı periyoduna nazaran yüzde 7,8 azalarak yaklaşık 24,9 milyar dolara düştü. Bir evvelki yılın son üç ayında yaklaşık 27 milyar dolar gelir sağlayan şirketin bu periyotta 25,4 milyar dolar gelir elde etmesi bekleniyordu.

UPS’nin geçen yıl genelindeki toplam geliri, yıllık bazda yüzde 9,3 düşüşle 90,9 milyar dolar olarak hesaplandı.

Şirketin net karı da geçen yılın son üç ayında yüzde 53 azalışla 1,61 milyar dolara geriledi. UPS, 2022’nin dördüncü çeyreğinde 3,4 milyar dolar net kâr açıklamıştı.

reklam

UPS 2023 genelinde de 6,7 milyar dolar net kâr elde etti.

Bir evvelki yılın dördüncü çeyreğinde 3,96 dolar olan şirketin pay başına kârı, 2023’ün tıpkı periyodunda 1,87 dolara indi.

UPS, geçen yılın son çeyreğine dair yurt dışı ve yurt için nakliye hacimlerinde de düşüş bildirdi.

12 BİN KİŞİ İŞTEN ÇIKARILACAK

Bu yıla ait kestirimlerin de yer aldığı bilanço açıklamasında, 2024’ün tamamında 92 milyar dolar ile 94,5 milyar dolar aralığında gelir beklendiği kaydedildi.

Açıklamada, idare konseyinin onayına bağlı olarak yaklaşık 4,5 milyar dolarlık sermaye harcaması ve yaklaşık 5,4 milyar dolarlık temettü ödemesinin planlandığı söz edildi.

UPS’nin bilançosuna ait ayrıntıların paylaşıldığı yatırımcı etkinliğinde ise şirketin kaynaklarını tekrar ayarlama planı kapsamında iş gücünü 12 bin kişi azaltacağı bildirildi.

İş gücü azaltımının şirketi yaklaşık 1 milyar dolarlık maliyetten kurtaracağı kaydedildi.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/ups-12-bin-kisiyi-isten-cikaracak/305021

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!