reklam

İsviçre Merkez Bankası, bankaların nakde erişimini kolaylaştırıyor

Konuya yakın iki kaynağın Reuters’a verdiği bilgiye nazaran İsviçre Ulusal Bankası (SNB), bankaların acil durumlarda nakde erişimini kolaylaştırıyor. Öte yandan SNB’nin varlık havuzunu genişletmek için bankalarla birlikte çalıştığı kaydedildi.

Kaynaklara nazaran SNB, Lombard kredilerinin yanı sıra daha geniş bir ticari kredi havuzu kabul ederek bankalara, merkez bankası likiditesine erişim hakkı vereceğinin sinyalini verdi.

Konu hakkında bilgisi olan kaynaklar, İsviçre’nin en büyük kredi kuruluşu UBS’in, kredilerinin uygun olup olmadığından emin olmak için portföylerini gözden geçirdiğini söyledi.

SNB’nin kabul edeceği varlık yelpazesinin genişletilmesi, UBS’in acil bir durumda yararlanabileceği ölçüsü kıymetli ölçüde genişletmesine imkan tanıyabilir. SNB’nin geçen yılki bir raporunda, Credit Suisse’in teminatının büyük ölçüdeki çıkışları karşılamaya kâfi olmadığı ve bunun bankanın düşüşünü hızlandırdığı belirtildi.

reklam

SNB’nin bir sözcüsü Reuters’a “uygun teminat kozmosunun SNB tarafından daima olarak incelendiğini ve bankalarla diyalog halinde geliştirildiğini” söyledi.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/isvicre-merkez-bankasi-bankalarin-nakde-erisimini-kolaylastiriyor-2349566

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!