reklam

Toyota personellerine 25 yılın en büyük fiyat artırımı

Toyota Motor Corp., emekçi sendikasının maaş ve ikramiye artış taleplerini üst üste dördüncü yılda da tam olarak kabul etti.

Bu gelişme, ülkede istikrarlı bir ücret-fiyat döngüsünün yerleşmeye başladığının bir göstergesi oldu. Toyota İnsan Kaynakları Yöneticisi Takanori Azuma sayıların şimdiye kadarki en yüksek düzeyde olduğunu söyledi.

Toyota, 5 milyondan fazla şahsa istihdam sağlayan bir araba üreticileri ve tedarikçi ağının merkezinde yer alıyor.

Şirket bu nedenle de iktisat ve büyük şirketler ortasındaki fiyat eğilimi açısından öncü bir role sahip. Honda ve Mazda da halihazırda sendikanın fiyatların artırılması taleplerini kabul etmiş durumda.

reklam

Toyota’nın geçen yıla nazaran daha güçlü bir fiyat artışına gitmesi, Japonya Merkez Bankası (BOJ) Başkanı Kazuo Ueda’nın politika değişikliği için gerekli olduğunu vurguladığı fiyat ve fiyat artışlarından oluşan verimli döngüye adım adım yaklaşıldığına işaret etti.

Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin çoğunluğuna nazaran bu gelişmeler, BOJ’un dünyanın son negatif faiz oranı rejimini Nisan ayına kadar sona erdirmesinin önünü açacak.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/toyota-iscilerine-25-yilin-en-buyuk-ucret-zammi-2349271

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!