reklam

Semiramis Pekkan’dan Ajda anısı: Başıma elma koyup…

Semiramis Pekkan, bir devrin en değerli oyuncu ve solistlerinden. 1964 yılı üretimli ‘Kara Memed’ isimli sinemayla sinema mesleğine başlamıştı. Müzik mesleğine 1968 yılında başlayıp ilerleyen yıllarda da iki Altın Plak Mükafatı almıştı. Pekkan, evlendikten sonra sinema ve müzik hayatını noktalamış, 54 yıllık uzun bir ortadan sonra müziğe dönüş yapıp ‘Bana Palavra Söylediler’ müziğini yine seslendirmişti.

Ajda Pekkan ise 1970’lerden beri Türk müziğinin tepesinde. Süperstar olarak anılan Pekkan, akabinde gelen birçok müzikçiye da idol oldu.

reklam

Ajda ve Semiramis Pekkan, meslek hayatlarındaki muvaffakiyetlerinin yanı sıra kardeşlik ilgileriyle de her vakit örnek oldu. Orta sıra her kardeşin yaşadığı ufak meseleleri yaşasalar da daima birlikte olmayı bildiler.

Semiramis Hanım, vakit zaman süperstarın sahnesine konuk olarak da izleyiciyle buluştu.

TRAJİKOMİK BİR ANI
Zarafet ve nezaketleriyle her vakit dikkat çeken iki kardeşin, çocukluk yılları da epey renkli geçmiş. 7’den 70’e herkesin gönlünde taht kuran süperstar, aslında 5 yaşlarında yerinde duramayan, etrafındaki çocukları tesiri altına alıp liderlik yapan bir çocukmuş. Semiramis Hanım’ın da o yıllara dair hiç unutmadığı bir anısı olduğunu öğrendim. Hastanede biten o öyküyü Semiramis Pekkan, şöyle anlattı:

“Unutamadığım bir çocukluk hatıram var, çok komik. Erenköy’de anneannemin konutunda oturuyoruz. Daha doğrusu anneannemin çiftliğinde. Ben o vakit 3 yaşındayım, Ajda da 5 yaşında. Ben ne kadar uysalsam, Ajda da o kadar hiperaktif. Ajda’nın bütün arkadaşları erkek. Komşularımızın sanırım o periyot daima erkek çocukları vardı. Ortalarında tek kız Ajda.

Bir gün beni bir ağacın karşısında durdurup başıma da bir elma koydu. Ve taşlayarak o elmayı düşürmeye çalıştılar. Nasıl ancak? Alışılmış o sırada başım yarıldı. Hastaneye koştuk. Artık buna gülünür mü, ağlanır mı? 3 yaşında bir çocuk, pak olduğu için ne söylenirse yapıyor. İşte o bendim. Başıma elma koyup taşla düşürmeye çalıştılar. Başım yarıldı, soluğu hastanede aldık. Ben, elma ve taş. En komik ve unutamadığım çocukluk anılarımdan biridir.”

Semiramis Pekkan, çocukluk yıllarında yaşadığı bu olayı büyük bir yara almadan atlatmış lakin üzerinden çok uzun yıllar geçse de unutamamış. ‘Süperstar’ın da, bu anı sayesinde bilinmeyen istikametlerini öğrenmiş olduk. Abla kardeş, bu tatlı ilgilerinin her vakit sürmesini ve ışıltılarının her daim etraflarındaki bireyleri aydınlatmasını dilerim.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/semiramis-pekkan-dan-ajda-anisi-basima-elma-koyup-/307387

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!