reklam

AB ülkeleri IMF başkanlığında Georgieva’yı destekliyor

Belçika Maliye Bakanı Vincent Van Peteghem, AB ülkelerinin maliye bakanlarının Brüksel’de gerçekleştirdiği toplantıda görüşülen bahislere ait açıklamada bulundu.

Georgieva’nın geçen hafta IMF idaresinde ikinci periyot misyon yapmak istediğini açıkladığını anımsatan Peteghem, bugün bütün AB ülkelerinin Georgieva’ya takviye verdiklerini söyledi.

Peteghem, Georgieva’nın son yıllarda yaşanan bütün krizlerde güçlü bir liderlik sergilediğine ve ona güvendiklerine dikkati çekti.

Sürecin IMF İcra Yöneticileri Konseyi’nde devam edeceğini anlatan Peteghem, Georgieva’yı ikinci periyot başkanlık için desteklemekten şad olduklarını tabir etti.

reklam

Georgieva’nın 5 yıllık misyon mühleti bu yıl eylül ayında sona eriyor. Geleneksel olarak IMF başkanı Avrupalılar tarafından belirleniyor.

Bulgaristan’da 1953’te doğan Georgieva, daha evvel AB Komitesi üyeliği ve Dünya Bankası’nda üst seviye yöneticilik yapmıştı.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/ab-ulkeleri-imf-baskanliginda-georgieva-yi-destekliyor-2349228

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!