reklam

SEC’ten iki şirkete yapay zeka cezası 

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) tarafından yapılan açıklamada, yapay zeka kullanımıyla ilgili yanlış ve aldatıcı beyanlarda bulunan Delphia ve Küresel Predictions aleyhindeki suçlamalarda muahedeye varıldığı duyuruldu.

Şirketlerin, SEC’in masraflarını karşılamayı ve toplam 400 bin dolar para cezası ödemeyi kabul ettiği aktarılan açıklamada, Toronto merkezli Delphia’nın 225 bin dolar, San Francisco merkezli Küresel Predictions’ın da 175 bin dolar ödeyeceği bildirildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen SEC Başkanı Gary Gensler, “Delphia ve Küresel Predictions’ın müşterilerine ve potansiyel müşterilerine yapay zekayı makul formlarda kullandıklarını pazarladıklarını, meğer gerçekte o denli olmadıklarını gördük.” tabirlerini kullandı.

Gensler, yatırım danışmanlarının, yapay zeka modeli kullanmadıkları halde kullandıklarını söyleyerek, kamuoyunu yanıltmaması gerektiğini kaydetti.

reklam

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/sec-ten-iki-sirkete-yapay-zeka-cezasi-2349560

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!