reklam

ABD’de ‘Süper Salı’nın galipleri

ABD’de ortalarında Kuzey Carolina, Kaliforniya, Teksas ve Oklahoma’nın yer aldığı birçok eyalette Cumhuriyetçi ve Demokrat parti adaylarının belirlenmesine yönelik ön seçimlerinin yapıldığı Harika Salı’nın galipleri Demokrat Parti için ABD Lideri Joe Biden, Cumhuriyetçi Parti için de eski Lider Donald Trump oldu.

Ön seçim süreci Haziran ayına kadar sürecek olsa da Üstün Salı’nın sonucu Kasım 2024 ABD Başkanlığı seçiminde Biden ile Trump’ın yarışı ihtimalini güçlendirdi.

Cumhuriyetçi Parti adaylığında Trump’ın en yakın rakibi olan Nikki Haley, Stan Druckenmiller ve Charles Koch üzere milyarderlerin dayanağına karşın, yalnızca Vermont eyaletinde zafer elde etti.

Ön seçim sürecinde Demokrat Parti kanadında ise Biden’ın karşısına çok güçlü bir rakip ise aslında çıkmadı.

reklam

Salı akşamı destekçilerine hitap eden Trump, “Bu seçimi kazanacağız çünkü kazanmak zorundayız. Seçimi kaybedersek geriye bir ülkemiz kalmayacak” dedi.

Biden’ın takımı ise Trump’ı kastederek “O, şikayet ve dolandırıcılık tarafından yönlendiriliyor, Amerikan halkına değil, kendi intikamı ve mükafatına odaklı. Kendini iktidara getirmek için her şeyi yapacak ya da söyleyecektir” açıklamasını yayımladı.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/abd-de-super-sali-nin-galipleri-2348811

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!