reklam

MicroStrategy 12 bin Bitcoin daha satın aldı

MicroStrategy 821,7 milyon dolara 12.000 Bitcoin daha satın aldı; bu, kurumsal yazılım üreticisinin neredeyse dört yıl evvel kripto para ünitesini almaya başlamasından bu yana yaptığı en büyük ikinci satın alma oldu.

MicroStrategy’nin toplam Bitcoin varlığını yaklaşık 205.000 token’a, yani 14 milyar doların üzerine çıkardı. Virginia merkezli Tysons Corner şirketinin ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi’ne sunduğu evraka nazaran tokenlar 26 Şubat’tan 10 Mart’a kadar satın alındı. Bitcoin, çoğunlukla 8 Mart’ta tamamlanan özel bir satış yoluyla 800 milyon dolarlık dönüştürülebilir banknotların satışından elde edilen gelirlerle satın alındı.

MicroStrategy’nin başkanı ve kurucu ortağı Michael Saylor, 2020 yılında enflasyondan korunmak ve nakit tutmaya alternatif olarak Bitcoin satın almaya başladı. MicroStrategy, 2024’ün birinci üç ayında esasen 1 milyar dolardan fazla Bitcoin harcadı; bu, geçen yılın toplam satın alımının yarısından fazlası. Saylor satın almaya başladığından bu yana kripto para ünitesi yaklaşık yüzde 675 arttı.

reklam

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/microstrategy-12-bin-bitcoin-daha-satin-aldi-2349189

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!