reklam

Dolar bazında hesaplanan hayat pahalılığı endeksinde, İstanbul 362 kent ortasında 267’nci sırada yer aldı

featured

Dolar üzerinden yapılan hesaplamaya nazaran dünyanın en değerli ve ucuz kentleri belirlendi. 362 kentin listeye alındığı endekste Bermuda’nın Hamilton kenti 137 puanla birinci sırada yer alıyor. En kıymetli birinci 10 ortasında İsviçre’den beş kent var: Zürih ikinci, Basel üçüncü, Lozan dördüncü, Cenevre altıncı, Bern sekizinci.

ABD’nin Kaliforniya eyaletinden San Jose beşinci sıradayken San Francisco yedinci sırada. Washington dokuzuncu sırada yer alırken New York ise 10. Sırada yer alıyor. Listenin birinci 20 sırasında tam 13 ABD kenti yer alıyor.

2023 Aralık’ta listede birinci sırada yer alan Singapur bu sefer 30’uncu sırada yer aldı.

TÜRKİYE’DEN KENTLER EN UCUNLAR ARASINDA

reklam

Türkiye’den ise İstanbul 362 kentin olduğu listeye 267’nci sıradan girdi. Antalya 269’uncu sırada yer alırken İzmir 284’üncü, Ankara 292’nci, Bursa ise 305’inci sırada yer aldı.

Rusya’nın başşehri Moskova İstanbul’un akabinde 268’inci sırada yer alırken Makedonya’dan Üsküp 266’ncı sırada.

NEW YORKTAN YÜZDE 63 DAHA UCUZ

Dolar bazında yapılan endeks hesaplamalarında İstanbul’a verilen puan 36.4. Bu sayı da 100 puan verilen New York’tan yüzde 63.6 daha ucuz olduğunu gösteriyor.

Listenin son 21 sırasında ise 16 Hindistan kenti yer alıyor. Son üç sırada ise Pakistan kentleri İslamabad, Lahor ve Karaçi bulunuyor. İran ve Nijerya’dan ise birer kent yer alıyor.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/dolar-bazinda-hesaplanan-hayat-pahaliligi-endeksinde-istanbul-362-sehir-arasinda-267-nci-sirada-yer-aldi/304804

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!