reklam

BORUSAN BİRLEŞİK BORU FABRİKALARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

BORUSAN BİRLEŞİK BORU FABRİKALARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Evet (Yes)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Hususa Ait Daha Evvel Yapılan Açıklamanın Tarihi
31.03.2022, 31.01.2023
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

reklam

Şirketimizin 31 Ocak 2023 tarihli özel durum açıklaması ile duyurduğu ve bağlı iştirakimiz Borusan Tube Products SA tarafından 2023 yılının Mart ayında Romanya’da otomotiv müşterilerinin ihtiyacına yönelik eserlerin üretimi emeliyle başlatılan 4.800 m2 kapalı alana ve 21 milyon adet üretim kapasitesine sahip tesis yatırımı tamamlanmış olup, deneme üretimi faaliyetlerine başlamıştır. Kelam konusu tesisin kademeli olarak ticari faaliyetlerine başlamasının akabinde yılın ikinci yarısında konsolide finansal tablolara yaklaşık 8 milyon ABD Doları ciro katkısı sağlaması beklenmektedir. 
Yeniden, 31 Mart 2022 tarihli özel durum açıklamamız ile duyurduğumuz ve bağlı ortaklığımız Borusan Pipe US’i ABD’de inşaat ve genel sanayi iş kolunda da yerel üretici pozisyonuna getirecek, Baytown’da halihazırda güç iş koluna hizmet eden 300 bin ton üretim kapasiteli tesisin kapasitesini 400 bin tona yükseltecek 15 bin m2’lik üretim hattı kurulumuna ait yatırım da tamamlanmış olup, deneme üretimi faaliyetlerine başlamıştır. Kelam konusu tesisin kademeli olarak ticari faaliyetlerine başlamasının akabinde yılın ikinci yarısında konsolide finansal tablolara yaklaşık 50 milyon ABD Doları ciro katkısı sağlaması beklenmektedir. 
İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi de yer almakta olup açıklama metinlerinde rastgele bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama temel kabul edilecektir.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1258627

BIST

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/borsa/hisse/borusan/kap-haberi/334253

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!