reklam

AliExpress tekrar Avrupa Kurulu’nun radarında

Çinli Alibaba Group’un çevrimiçi alışveriş hizmeti AliExpress, Avrupa Komitesi’nin radarında. Komite, AliExpress’e yasa dışı satışa sunduğu mümkün eserler nedeniyle soruşturma başlattığını açıkladı. Kelam konusu soruşturma, toplumsal medya platformu X ve TikTok’tan sonra bu cinsten üçüncü soruşturma olarak kayıtlara geçti.

Küresel yıllık cirosunun yüzde 6’sı kadar para cezası ödeme riskiyle karşı karşıya olan AliExpress, faaliyet gösterdiği pazarlarda geçerli tüm kural ve düzenlemelere uyduğunu sav etti.

AB’nin Dijital Hizmetler Yasası (DSA) kapsamında AliExpress, başka 15 teknoloji şirketiyle birlikte, platformundaki yasa dışı ve ziyanlı içeriklerle çaba etmek için daha fazlasını yapmak zorunda. AB yetkilileri Kasım ayında AliExpress’e bilgi talebinde bulunmuştu.

Komisyon yetkilileri, geçersiz ilaçlar, uygunsuz besinler ve diyet için alınan destekler üzere yasa dışı eserlerin AliExpress’te yayılma potansiyelinden ve bunlarla başa çıkmak için tesirli tedbirlerin bulunmamasından kaygı duyduklarını açıkladı.

reklam

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/aliexpress-tekrar-avrupa-komisyonu-nun-radarinda-2349397

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!