reklam

Ülker Bisküvi’den 2023’te 56 milyar TL ciro

Ülker 2023 finansal sonuçlarını açıkladı.

Buna nazaran Ülker Bisküvi, 2023 yılını 56 milyar TL ciroyla kapattı. Şirket, 2024 yılında da faaliyet gösterdiği pazarlardaki liderliğini ve güçlü büyümesini devam ettirmeyi hedefliyor

Şirketin Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği açıklamaya nazaran, ihracat ve yurt dışı operasyonlarının cirodaki hissesi yüzde 32 olan Ülker Bisküvi, Türkiye, Suudi Arabistan ve Mısır’da bisküvi pazarındaki liderliğini, Kazakistan ve Orta Asya ülkelerinde ise büyümesini sürdürdü.

47 yeni ürün

reklam

Ülker Bisküvi’nin dünyanın dört bir yanında 100’ün üzerinde ülkeye ihracat yaptığını, 9 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’de 9, yurt dışında 4 olmak üzere 13 fabrikada üretimini sürdüğünü hatırlatan Ülker CEO’su Mete Buyurgan, 2023 yılıyla ilgili şu bilgileri aktardı:

“Yılın başında toplam 330 milyon dolar fiyatındaki Ülker Bisküvi’nin birinci sürdürülebilirlik irtibatlı kredi mutabakatını tamamladık. İş yapış halimizin merkezinde olan sürdürülebilirlik anlayışımızı finansman alanında da devam ettirdik. Geçtiğimiz yıl bisküvi, çikolata ve kek kategorisinde Türkiye’de toplam 47 yeni eseri tüketicilerimizle buluşturduk. İnovasyon ve dijitalleşme bu yıl da çok kıymetli öncelikler olmaya devam etti. Gebze fabrikamızda 20 otonom taşınabilir robotu devreye aldık. Ham unsur ve ambalaj başta olmak üzere 2 bin 600 çeşit malzemeyi taşıyabilen robotlar, fabrikada üretim verimliliğini artırarak maliyet avantajı sağlayacak.”

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/ulker-biskuvi-den-2023-te-56-milyar-tl-ciro-2349178

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!