reklam

Türk ve Afrikalı iş insanları İstanbul’da forumda buluştu

Kıtanın her yerinden iştirakçinin yer aldığı forumun açılışında konuşan Gambiya Enformasyon Bakanı Lamin Jammeh, etkinliğin ihracatçılara yeni bir kapı araladığını belirterek, “Sanayi, hala iktisadın itici gücü. Forum, ihracatçılara işbirliği ve sanayi alanında yeni fırsatlar sunuyor.” dedi.

Gambiya’nın gelişmeye çalışan bir iktisat olduğuna ve zorluklara işaret eden Jammeh, rekabetçi olabilmek için gerekli ıslahatları yapmak istediklerini lisana getirdi.

Jammeh, “Bu forum, kapasitenin artırılmasına yardımcı olacak, ihracat ve ithalatın çeşitlenmesini sağlayacak.” sözünü kullandı.

reklam

Sudan’ın Darfur eyaletinin Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Muhammed Salah, ülkesinin büyük bir tarım potansiyeline sahip olduğunu fakat bunun çok küçük bir kısmını kullandığını söyledi.

Sudan’ın her vakit “dünyanın tahıl ambarı” olarak görüldüğünü aktaran Salah, savaştan dolayı tarım alanında büyük bir yıkımın yaşandığını kaydetti.

FORUMDA 2 GÜN ESER VE HİZMETLER TANITILACAK

Forumun iştirakçilerinden Malili iş insanı Mody Kolly Kouma, yaptığı açıklamada, ticaretle uğraştığını ve yurt dışından aldığı eserleri ülkesinde sattığını anlattı.

Kouma, “Mali’deki arkadaşlarım sayesinde buraya geldim. Buradaki fabrikalardan direkt alım yapıyorlar. Ben de tıbbi aygıtları araştırmak için geldim.” diye konuştu.

Gambiyalı iş insanı Ebrima Jatta da Türk eserlerindeki kaliteye dikkati çekerek, Türk yatırımcıların ülkesine gelmesini istedi.

Türk iş insanlarını Gambiya’da üretim yapmaları için teşvik ettiklerini lisana getiren Jatta, muafiyetler sayesinde komşu ülkelere de rahatlıkla eserlerini satabileceklerini belirtti.

Afrikalı iş insanları ile Türkiye’den Afrika pazarına açılan üretici ve ihracatçıların katılacağı forumda, 2 gün boyunca eser ve hizmetler tanıtılacak.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/turk-ve-afrikali-is-insanlari-istanbul-da-forumda-bulustu/307576

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!