reklam

Türk Hava Yolları, Avustralya’da Melbourne uçuşlarına başlıyor…Ayrıca Sydney ve Perth kentleri için de müsaade alındı

İstanbul’dan uçuş Singapur’dan aktarma ile yapılacak. Singapur’dan Melbourne’e gitmek isteyenler de bu uçağa binebilecek. Uçuşlar haftada üç gün. İstanbul-Changi ortası yolculuk10.5 saat, Changi-Melbourn ortası ise 7.5 saat sürüyor.

Türk Hava Yolları 1 Mart Cuma günü İstanbul’dan Avusturalya’nın Melbourne kentine uçuşlara başlayacak. Şirket Avusturalya’da Melbourne dışında Sydney ve Perth için de uçuş müsaadesi aldı.

Türkiye’nin en değerli havacılık uzmanı duayen gazeteci Uğur Cebeci’nin haberine nazaran, bu uçuştaki en değerli gelişme ise 5. trafik hakkı. Yani İstanbul’dan Singapur’a giden uçak Changi Havalimanı’na inecek ve burada yakıt ikmali, takım değişikliği için bir buçuk saat bekleyecek. İşte 5’inci trafik hakkı sayesinde Singapur’dan Melbourne’e gitmek isteyenler de bu uçağa binebilecekler. Tek taraf gidiş 1943 Singapur doları. (Yaklaşık 1443 USD). Melbourne’den THY ile Singapur uçuşu ise 1819 Avusturalya doları (yaklaşık 1200 USD).

– Haftada üç gün (pazartesi-çarşamba-cuma) gerçekleştirilecek uçuşlar için İstanbul Havalimanı’ndan Boeing 787-9 tipi uçak saat 17.30’da kalkacak. Bu uçak 10 saat 30 dakikada Singapur-Changi Havalimanı’na (SIN) inecek. Bir buçuk saatlik beklemeden sonra (yolcular uçakta kalacak) yeni gelen yolcularla birlikte uçak Malbourne (MEL) için havalanacak. Yaklaşık 7 saat 30 dakika sonra Melbourne Milletlerarası Havalimanı’na inecek. Uçak indiğinde kalkışı üzerinden bir gün dönmüş olacak. Uçağın Melbourne local saati ile inişi 20,40 olarak veriliyor. Bu uçuş toplam 17 saat 40 dakika sürecek. Elbette havalimanlarına gidiş, beklemeler falan dahil edildiğinde seyahatin toplam müddeti 24 saati bile geçecek. İstanbul-Melbourne uçuşu için promosyon bilet fiyatı 1199 dolar. Dönüş uçuşu için ise fiyat 1499 dolar olarak ilan edildi.

reklam

– Şirketin sipariş verdiği ultra uzun menzilli A350-1000 uçaklarının gelmesinden sonra seferlerin direkt yapılması gündeme alınacak. Bu ortada THY’nin Boeing’den B777X uçağı alması halinde bu seferler, bu uçaklarla da direkt olarak gerçekleştirilebilecek.

İZİNLER KOLAY ALINDI

– Avusturalya ile var olan âlâ bağlar sayesinde uçuş müsaadeleri kısa müddette gerçekleşti. Şirketin İdare ve İcra Konseyi Lideri Prof. Dr. Ahmet Bolat ve Satış-Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur Avusturalya’da yaptıkları toplantılardan sonra 21 frekansa kadar uçuş müsaadesini gerçekleştirdiler. Hatta muhtaçlık olması halinde bu uçuş sayıları artabilecek. En kıymetlisi Singapur’dan yolcu alınmasını ya da Melbourne’den Singapur için yolcu alınması kabul ettirildi. Yeni 5. Trafik sınırı da gerçekleşti.

– Uçuşlara evvel Avusturalya’nın en canlı kentlerinden Melbourne ile başlanacak. Sydney uçuşları daha sonra planlamaya alınacak. Uçuş müsaadeleri içinde olan kıtanın başka ucundaki Perth kentine uçuşları şimdilik düşünülmüyor. Bu kente yapılacak uçuşlarda en yakın yedek havalimanının 3 saat uzakta olması planlamalar için şimdilik uygun bulunmuyor. Ülkenin değerli kentlerinden Brisbane’a uçuş ise şimdilik gündemde yok.

THY İdare Heyeti ve İcra Komitesi Lideri Prof. Dr. Ahmet Bolat, Melbourne uçuşları için şunları söyledi:

– ‘Uçuş ağımıza 346’ncı destinasyon olarak Melbourne’ü eklemenin heyecanını yaşıyoruz. Doğal hoşlukları ve misafirperver insanlarıyla Avustralya, kanatlarımızın altındaki 130’uncu ülke ve 6’ncı kıta oluyor. 90 yılı aşkın müddettir insanları, kültürleri ve kıtaları birbirine bağlamanın gururunu yaşayan Türk Hava Yolları olarak, Avustralyalıları ödüllü hizmet kalitemiz ve eşsiz uçuş ağımız ile buluşturacağımız için memnunuz. Önümüzdeki yıllarda hem uçuşlarımızın sıklığını hem de destinasyon sayımızı artırarak bu hoş ülkedeki varlığımızı güçlendirmeyi planlıyoruz. Ayrıyeten, Türk ve Avustralya halklarını yakınlaştırdıkça ve ülkelerimiz ortasındaki bağ güçlendikçe ikili turizm, ticaret ve iş fırsatlarının artmasını hedefliyoruz.”

EN YAŞANILIR ŞEHİR

– Melbourne, Avustralya’nın Victoria eyaletinin başşehri ve en kalabalık kenti. Melbourne, 1 milyon nüfusu aşmış kentler ortasında dünyanın en güneyinde bulunanı.?Şimdilerde kentin nüfusu 6 milyon civarında.

– 2011’de dünyanın en yaşanılabilir kenti seçilen Melbourne, 2002 yılından günümüze dek hep birinci 3’te yer alma başarısı göstermiş. En yaşanılabilir kent olmasının yanı sıra ayrıyeten kent Oslo ile dünyanın en değerli 4’üncü kenti. Hayli çağdaş mimariye sahip. Melbourne’da eğitim, cümbüş, sıhhat, araştırma ve geliştirme, turizm ve spor epeyce gelişmiş alanlar ortasında yer alıyor.

– Melbourne’de gidilecek yerlerin sıralaması şöyle: Rialto kuleleri, Victorian Sanat Merkezi, Collins Sokağı, Parlamento Binası, Melbourne Müzesi, Kensington banliyö, Kraliçe Victoria Pazarı, Melbourne Akvaryumu ve Kraliyet Botanik Bahçeleri, Captain Cook meskeni, Fedarasyon Meydanı.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/turk-hava-yollari-avustralya-da-melbourne-ucuslarina-basliyor-ayrica-sydney-ve-perth-kentleri-icin-de-izin-alindi/305719

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!