reklam

Sırbistan’daki turizm fuarına 150’den fazla Türk firması katılıyor

Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy, fuardaki Türkiye standını ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Aksoy, burada yaptığı açıklamada, Türkiye’den fuara 150’yi aşkın firmanın katıldığını, bunun da Sırbistan pazarına olan ilginin göstergesi olduğunu söyledi.

Birkaç sene öncesine kadar Türkiye’den 5-10 firmanın fuara iştirak gösterdiğini belirten Büyükelçi Aksoy, şöyle konuştu:

reklam

“Geçen sene Türkiye’den Sırbistan’ı ziyaret eden vatandaşımızın sayısı 200 bini aştı, birebir formda son 2 yılda da Sırbistan’dan Türkiye’yi ziyaret eden turist sayısı 300 binin üzerine çıktı, bunlar çok şad edici gelişmeler. Biz de çalışmalarımızla Türk Hava Yolları ile birlikte karşılıklı uçuşları artırıyoruz. Türk Hava Yolları, Air Serbia ile birlikte, Pegasus’u da bunun içine dahil edelim, günde 6 bazen 7 sefer İstanbul’a uçuyor. Ankara’ya, İzmir’e direkt seferler var. Bizim en büyük maksadımız en yakın vakitte Antalya’ya direkt seferlerin başlaması.”

Aksoy, Antalya’ya seferlerin başlamasıyla Sırbistan’dan Türkiye’yi ziyaret eden turist sayısını 500 binlere çıkarabileceklerini tabir etti.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Erkan Yağcı ise Sırbistan’daki fuarın bölgenin en kıymetli etkinliklerinden biri olduğunu lisana getirerek, kendilerinin de her yıl burada yer aldıklarını söyledi.

Türkiye turizminin 2023’te turist sayısı bakımından en yüksek düzeye ulaştığını belirten Yağcı, “Turist sayısının 2024’te 60 milyona ulaşması için bir amaç var, bu amaca ulaşmak için de gelişmekte olan pazarların desteklenmesi ve büyütülmesi gerektiğine inanıyoruz. Sırbistan da bu pazarlardan biri, çalışmalar yapmak için kesim olarak buradayız.” dedi.

Belgrad’da 27 ülkeden 400’ün üzerinde iştirakçinin yer aldığı ve 45’incisi düzenlenen turizm fuarı, 25 Şubat’a kadar devam edecek.???????

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/sirbistan-daki-turizm-fuarina-150-den-fazla-turk-firmasi-katiliyor/307178

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!