reklam

Şimşek: Türkiye haziran ayında gri listeden çıkacak

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Mali Hareket Misyon Gücü’nün (FATF) Genel Heyet toplantısında alınan karara ait değerlendirmede bulundu.

Toplantıda Türkiye’ye ait alınan karara işaret eden Şimşek, şunları kaydetti: “FATF ülkemizin, kara para aklama ve terörizmin finansmanı ile çaba sisteminin daha da güçlendirilmesi için oluşturulan Hareket Planı’nın tüm unsurlarını tamamladığı kararına varmıştır. Böylelikle ülkemizin gri listeden çıkışı sürecinde son evreye gelinmiştir. Prosedür uyarınca FATF takımı tarafından Türkiye’ye yapılacak ziyaret ardından hazırlanacak kıymetlendirme raporu haziran ayındaki Genel Heyet toplantısında ele alınacak ve bu toplantıda ülkemize yönelik gri liste kararının kaldırılması bekleniyor.”

Şimşek, bugün gelinen etabın, Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı (MASAK) uyumunda, başta Adalet, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıkları olmak üzere tüm ilgili kurum ve kuruluşların yürüttüğü ağır çalışmaların sonucu olduğuna işaret ederken, “Bu başarılı sonucun elde edilmesinde emeği geçen başta MASAK olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarımızın temsilcilerine teşekkür ediyorum.” sözünü kullandı.

Şimşek, X hesabından da Türkiye’nin gri listeden çıkarılmasına ait çalışmalar hakkında bilgi verdi.

reklam

Bakan, “Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı muvaffakiyetle tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde kontrol ile gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak” sözünü kullandı.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/simsek-turkiye-haziran-ayinda-gri-listeden-cikacak/307472

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!