reklam

“Senenin Yıldızları” 16’ncı kere ödüllendirildi

Yıldız Holding çalışanlarının yenilikçi projelerinin ödüllendirildiği “Senenin Yıldızları Ödül Töreni” 7 Mart’ta Ülker Spor ve Aktiflik Salonu’nda düzenlendi. T

Senenin Yıldızları Ödül Töreni’ne 10 kategoride 180 müracaat yapıldı. Türkiye’den Çin’e, İngiltere’den Suudi Arabistan’a, Mısır’dan Avustralya’ya ve Hollanda’dan Nijerya’ya kadar dünyanın dört bir yanından müracaatların değerlendirildiği ödül merasiminde dereceye giren projeler 75 bin çalışanın ve uzman heyetin verdiği oylarla belirlendi. Her sene verilen Yönetim Kurulu Lideri Özel Mükafatı ise bu seneye özel Çeşitlilik ve Kapsayıcılık ile Çevresel Sürdürülebilirlik alanında iki farklı projeye verildi. Yıldız Holding’in küresel bedellerinden biri olan Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Mükafatı, Nöroçeşitlilik Ağı ile pladis’in olurken, Çevresel Sürdürülebilirlik Mükafatı ise Entegre Sürdürülebilirlik Vizyonu ile Ülker’e verildi.

Ali Ülker: “Kapsayıcılık ve kültürel farklılıklar bizim için zenginliktir”

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Lideri Ali Ülker: “Kuruluşundan bu yana çeşitlilik ve kapsayıcılığı benimseyen bir kurum olarak, kültürel farklılıkların sahip olduğumuz en büyük zenginlik olduğuna inanıyoruz. Geçtiğimiz yılı, küresel değerlerimizden biri olan “Çeşitlilik ve Kapsayıcılık” yılı ilan ettik ve tüm şirketlerimizde bu alanda yürütülen projelere ivme kazandırdık. Başvuran onlarca âlâ uygulama ortasından pladis’in Nöroçeşitlilik Ağı Projesi en kapsayıcı ve yenilikçi proje olarak öne çıktı. Öteki yandan, tesir ettiğimiz geniş ekosistemde sürdürülebilirlik alanındaki projelerimizle müspet dönüşüm sağlamaya devam ediyoruz. Çevresel sürdürülebilirlik alanında entegre sürdürülebilirlik vizyonuyla global ölçekte üstlendiği liderlik ve bu alandaki öncü çalışmaları nedeniyle mükafatın sahibi olan Ülker takımını kutluyorum” dedi.

reklam

Törende Gazeteci Candaş Tolga Işık’la Çeşitlilik üzerine bir sohbet gerçekleştiren Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi, pladis ve Godiva Yönetim Kurulu Lideri Murat Ülker: “Biz hizalanmak yahut birebir kimseler olmak istemiyoruz, farklı olmak istiyoruz ve ne kadar farklıysak o kadar zenginiz diyoruz. 98 farklı ülkenin pasaportuna sahip 75 bini aşkın çalışanımızla ve tüm farklılıklarımızla her birimiz birebir maksat için çalışıyoruz. Bu hedefimiz ise Keyifli Et Memnun Ol. Tüm müşterilerimizi ve paydaşlarımızı memnun ederek keyifli olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Mehmet Tütüncü: “75 bin çalışanımızla paha üretmeye devam edeceğiz”

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Lider Vekili ve CEO’su Mehmet Tütüncü merasimde yaptığı açılış konuşmasında şunları kaydetti:

“Değişimin daima ve mutlak olduğu günümüzde, ‘belirsizliği yönetmek’ şirketler için en kritik yetkinliklerden biri olarak öne çıkıyor. Belirsizlik; riskler kadar fırsatları da içinde barındırıyor. Burada değerli olan bakış açımızı, fikir sistemimizi değiştirerek yalnızca risklere odaklanmak yerine fırsatlardan yararlanabilmek. Yıldız Holding çatısı altındaki 75 bin çalışan olarak, hepimizin bizi biz yapan özellikleri var. Bugüne kadar olduğu üzere, gelecekte de, belirsizlikler karşısında kadro olarak çalışarak başarılarımızı sürdürülebilir kılacağımıza inanıyorum. Birbirimizden öğrenirken muvaffakiyetleri daima birlikte kutlamamıza vesile olan Yılın Yıldızları’nda örnek projeleriyle ödül kazanan tüm çalışma arkadaşlarımızı gönülden kutluyorum.”

Törende bir konuşma yapan pladis CEO’su Salman Amin: “Senenin Yıldızları Mükafatları, çalışma arkadaşlarımızın geçtiğimiz yıl elde ettiği muvaffakiyetlerini kutladığımız bizim için yılın en kıymetli periyotlarından biri. Dünyanın en süratli büyüyen atıştırmalık şirketlerinden biri olarak, pladis gruplarının farklı kategorilerde yenilikçi projeleriyle kazandıkları birçok ödül beni çok keyifli etti ve gururlandırdı.” dedi.

16’ıncı Yılın Yıldızları Mükafatlarını Kazanan Projeler:

  • Büyümeye Katkı: Teremyağ gururla sunar: 2023’te en süratli büyüyen marka (Kerevitaş)
  • Operasyonel Harikalık: Operasyonel Harikalık ile Kapasite Artışı ve Kayıp Azaltma (pladis Türkiye)
  • En Yeterli Pazarlama Kampanyası: McVitie’s True Originals Kampanyası (pladis UK)
  • En Uygun Pazar Hissesi Gelişimi: Yalnızca Boğaza Uygun Değil, Pazar Hissesinde da En Düzgün (pladis Türkiye)
  • İnovasyon: Meyve ve Sebzelerin Raf Ömrünü Uzatma Tekniğine Yenilikçi Yaklaşım (ŞOK Marketler)
  • Dijital Dönüşüm: Makinelerin Yükselişi (pladis Türkiye)
  • İnsana Yatırım: OPeRa Sahne Alıyor (Yıldız Holding)
  • Mutluluk: Kurumsal Toplumsal Sorumluluk: Besleyici Bisküvi (pladis Türkiye)
  • Sosyal Medya Kahramanları: Sıfırdan Lezzetli Bir Youtube Kanalı Oluşturma: Hamur Bizim İşimiz (Kerevitaş)
  • Yönetim Kurulu Lideri Özel Ödülü

“Çevresel Sürdürülebilirlik”: Global Ölçekte Önder ESG Performansı: Ülker’in Entegre Sürdürülebilirlik Vizyonu

“Çeşitlilik ve Kapsayıcılık”: Nöroçeşitlilik Ağı (pladis Birleşik Kralllık ve İrlanda)

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/senenin-yildizlari-16nci-kez-odullendirildi-2349067

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!