reklam

Petrolde sakin seyir

Petrol, fiyatlara istikamet verebilecek bir dizi piyasa raporu ve ABD enflasyon verisi öncesinde üç günlük düşüşünün akabinde yatay seyrediyor.

ABD ham petrolü evvelki üç seansa nazaran yüzde 1,5 düştükten sonra varil başına 78 doların üzerinde süreç gördü. Brent Pazartesi günü 82 doların yakınında kapandı. Yatırımcıların Salı günü OPEC’in aylık raporundan ABD stoklarına ait kesim sayılarına ve Şubat ayı enflasyon raporuna kadar çok sayıda bilgi olacak.

Petrol bu yıl yükselişte fakat fiyatlar, yükseliş ve düşüş faktörlerinin itici ve cazip tesirleri ortasında sıkışmış durumda ve dar bir ticaret aralığında sıkışıp kaldı. OPEC+’nın arz kısıtlamaları, küme dışından gelen yüksek üretimle dengelenirken, Çin talebine ait kaygılar sürüyor.

Piyasa birebir vakitte İsrail ile Hamas ortasındaki gelişmeleri de izliyor olacak; ateşkes görüşmeleri Ramazan’ın başlamasıyla çıkmaza giriyor ve ABD ateşkese karşı ihtarda bulunuyor. İsrail daha evvel rehinelerin Ramazan ayına kadar iade edilmemesi halinde Refah kentine taarruz düzenleyeceğini açıklamıştı.

reklam

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/petrol-2349191

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!