reklam

Bitcoin madenciliği gelirlerinde rekor

En büyük kripto para varlığın fiyatı rekor düzeylerde süreç görmeye devam ederken Bitcoin madencilerinin yararları geçen hafta tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine ulaştı.

CryptoQuant’ın bilgilerine nazaran günlük madenci geliri 7 Mart’ta 78,6 milyon dolara ulaşarak, son kripto boğa piyasası sırasında Nisan 2021’de oluşan tepeyi aştı. Bitcoin madencileri, süreçleri doğrulamak ve blok zinciri ağına eklemek için kendilerine verilen yeni coinlerin yanı sıra kullanıcılar tarafından kendilerine ödenen fiyatlardan de para kazanıyor.

Madenci gelirlerindeki artış, Bitcoin’in bu yıl şimdiye kadar %70 oranında yükseldiği bir ortamda gerçekleşti.

Pazartesi günü Bitcoin 73 bin dolara yaklaşarak rekor düzeye yükselmişti.

reklam

2022’de bir dizi kripto skandalı ve iflasla irtibatlı uzun vadeli bir düşüşün akabinde, Bitcoin fiyatı geçen yıl yükselmeye başladı ve 11 Ocak’ta piyasaya sürülen ABD spot Bitcoin Borsa yatırım fonlarına yaklaşık 9,5 milyar dolarlık net girişten ivme kazandı.

Bitcoin’in Nisan ayında madenci çıkarlarını yarıya indirecek ve madeni paranın arz artışını azaltacak olan yarıya indirilmesi de fiyatların yükselmesine yönelik beklentileri teşvik etti.

Madenciler için bu durum, kimilerinin iflasa sürüklendiği kripto kışının derinliklerinden bariz bir geri dönüş manasına geliyor. Örneğin, CleanSpark Inc. ve Marathon Digital Holdings Inc. üzere şirketleri içeren Valkyrie Bitcoin Madencileri ETF’si son 12 ayda iki kattan fazla artış gösterdi.

Bloomberg’in haberine nazaran, Şubat 2023’ten bu yana en büyük madencilik şirketlerinden 13’ü 1 milyar doların üzerinde özel emelli bilgisayar siparişi verdi.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/bitcoin-madenciligi-gelirlerinde-rekor-2349192

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!