reklam

Petrol yararlarını korudu

featured

Petrol fiyatları, Orta Doğu’daki jeopolitik risklerin ABD’de stokların genişlediğini gösteren bir raporla kısmen dengelenmesiyle iki günlük yükselişin akabinde dar bir aralıkta süreç gördü.

Brent ham petrolü, evvelki iki seansta yüzde 1,6 yükseldikten sonra varil başına 79 dolara yaklaşırken, ABD ham petrolü 74 dolara yakındı. Husiler, güney Kızıldeniz’de iki gemiyi amaç aldıklarını söyledi; bu, global ticaretin büyük ölçüde yine yönlendirilmesine neden olan bir dizi atağın sonuncu. ABD, İran güçlerine ve onların bölgedeki vekillerine karşı daha fazla taarruz kelamı verdi.

Verilere aşina olan kaynaklara nazaran, sanayi tarafından finanse edilen Amerikan Petrol Enstitüsü, ABD ülke çapındaki ham petrol stoklarının geçen hafta 674 bin varil arttığını söyledi. Cushing depolama merkezindeki stoklar üzere akaryakıt stokları da genişledi. Güç Bilgi Yönetimi resmi sayıları Çarşamba günü ilerleyen saatlerde açıklayacak.

Orta Doğu’daki savaş primi ve artan ulaştırma maliyetlerinin, zayıf makroekonomik görünüm nedeniyle büyük ölçüde dengelenmesiyle, ham petrol yılın başına nazaran sadece biraz daha yüksek.

reklam

ABD’de bu yıl faiz indirimine erken gidileceği istikametindeki beklentiler azaldı; swap piyasaları Mart ayında faiz indirimi mümkünlüğünü sadece yüzde 20 olarak fiyatladı. Cleveland Federal Rezerv Bankası Lideri Loretta Mester, siyaset yapıcıların enflasyonun soğuduğuna dair daha fazla ispat görmek istediklerini söyledi.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/petrol-kazanclarini-korudu-2347124

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!