reklam

Petrol haftalık kara yöneldi

Brent vadeli süreçleri Perşembe günü değişmeden tamamlandıktan sonra varil başına 83 doların üzerine çıktı. ABD ham petrolü yüzde 0,8 kadar yarar elde ederek 79 doların üzerine çıktı. Operatör TC Energy Corp. yaptığı açıklamada Keystone’un dürüstlüğünü doğruladı ve hizmetin “ihtiyati önlem olarak” süreksiz olarak askıya alındığını ve ham petrol salınmadığını ekledi.

Petrol bu yıl dar bir bantta süreç gördü ve bu hafta daha da az dalgalı ticaret fiyatları Eylül 2021’den bu yana en dar aralıkta sınırladı. OPEC+’nın kesintileri ve Orta Doğu ile Kızıldeniz’de artan tansiyonlar, ABD dahil kartel dışındaki üreticilerden gelen arzın artmasıyla dengelendi. Çin’in büyümesine ait ısrarlı telaşlar olumsuzlukları artırdı.

Fed Başkanı Jerome Powell’ın merkez bankasının faiz oranlarını düşürmeye başlamak için gereksinim duyduğu inanca yaklaştığı istikametindeki yorumları, doların düşüşünün altıncı gününe itilmesine yardımcı oldu ve ham petrol dahil emtiaları da destekledi.

Standard Chartered Plc’den yatırım stratejisti Han Zhong Liang, OPEC+’nın arz kesintileri ve bu hafta ABD ve Çin’den gelen beklenenden âlâ gelen tüketim datalarının de yardımıyla, “Petrol piyasalarının kısa vadede sıkı kalmasını bekliyoruz” dedi.

reklam

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/petrol-haftalik-kazanca-yoneldi-2348993

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!