reklam

Penta Teknoloji cirosunu evvelki yıla nazaran yüzde 86 artırdı

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran, 2023 yılı finansal sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) duyuran Penta Teknoloji, 12 aylık konsolide cirosunu, evvelki yıla nazaran yüzde 86 artışla 18,2 milyar lira olarak açıkladı. Tıpkı devirde Penta Teknoloji bir evvelki yıla nazaran yüzde 80 artışla toplam 1,4 milyar lira brüt kâr elde etti.

Penta Teknoloji’nin 2023 yılı FAVÖK’ü yüzde 78 artışla 989,8 milyon lira, FAVÖK marjı ise yüzde 5,4 olarak gerçekleşti. Tıpkı periyotta 539,9 milyon lira vergi öncesi kar elde eden Penta Teknoloji, 2023 yılında finansal performansını yeni rekorlarla taçlandırmış oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen, Penta Teknoloji Genel Müdürü Fatih Erünsal, e-ticaret platformlarından teknoloji marketlerine, ferdi tüketici eserlerinden kamu ve kurumsal gereksinimlere kadar geniş bir yelpazede Türkiye’nin dijitalleşmesine katkı sağladıklarının altını çizdi.

reklam

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/penta-teknoloji-cirosunu-onceki-yila-gore-yuzde-86-artirdi-2348722

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!