reklam

Pegasus ve TEV, 1000 kız öğrenciye üniversite bursu için imza attı

Pegasus’un Cumhuriyet’in 100. yılında 1000 kız öğrenci için hayata geçirdiği “Pegasus Her Adım Geleceğe Burs Fonu” projesinin imza merasimi yapıldı.

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran, Pegasus Hava Yolları Genel Müdürlük binasında imzaları atılan proje kapsamında 2023-2024 eğitim-öğretim yılında başlayarak öğrencilerin üniversite tahsilleri tamamlanana kadar devam edecek bursların yüzde 25’i 6 Şubat zelzelesinden etkilenen kentlerden gelen bursiyerlere verilecek.

Verilen bursların haricinde bursiyerlere, Pegasus yöneticilerinden mentörlük dayanağı, şirket içerisinde staj imkanı, Pegasus önderlerinden havacılık kesimindeki farklı iş alanlarının tanıtımı ve havacılıkta bayan çatısıyla yapılan online-offline oturumlara ve seminerlere iştirak üzere ek imkanlar da tanınacak.

reklam

“TEV TARİHİNDE TEK SEFERDE EN ÇOK SAYIDA BURSİYERE DAYANAK OLAN KURUMUZ”

Açıklamada imza törenindeki değerlendirmelerine yer verilen Pegasus Hava Yolları Üst Yöneticisi (CEO) Güliz Öztürk, yıllardır birçok çalışma gerçekleştirdiklerini belirterek, Cumhuriyet’in 100. yılı vesilesiyle, Türk Eğitim Vakfı işbirliğiyle üniversiteli 1000 kız öğrencinin eğitimine dayanak olduklarını bildirdi.

Desteğin genç kızlar için değerinden bahseden Öztürk, şu açıklamalarda bulundu:

“Genç kızlarımızın Cumhuriyet’i sonsuza kadar yaşatacaklarını bilerek verdiğimiz ve bizim için manası çok büyük olan bu takviyeyle, TEV tarihinde tek seferde en çok sayıda bursiyere dayanak olan kurum olmaktan ötürü gururlu ve memnunuz. Dayanışma ruhunu hiç kaybetmemek ve 2023 yılının Şubat ayında ülkemizde yaşanan sarsıntı felaketi sonrası bu bölgelere de dayanak olabilmek ismine aldığımız kararla, bursiyerlerimizin yüzde 25’i sarsıntıdan etkilenen vilayetlerimizden geliyor. Gençleri parlak bir gelecek yolunda desteklemeye ve ülkemiz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

“BU KATKILAR DAİMA TOPLUMA ÖRNEK HEM GELECEĞE UMUT OLUYOR”

TEV Genel Müdürü Banu Taşkın da Nitelikli eğitimde fırsat eşitliğinin ehemmiyetine işaret ederek, “Her bireyin temel hakkı olan nitelikli eğitimin, cinsiyet gözetmeksizin herkes tarafından erişilebilir hale getirilmesi büyük kıymet arz ediyor.Türk Eğitim Vakfı olarak 56 yıldır yürüttüğümüz faaliyetlerle gençlerimizin eğitimde fırsat eşitliğinden faydalanabilmeleri için uğraş gösteriyor, eğitim yolcuklarında öğrencilerimizin destekçisi oluyoruz.” sözlerini kullandı.

Taşkın, Pegasus Hava Yolları üzere eğitim dostu kurumların sağladığı katkıların hem topluma örnek hem geleceğe umut olduğunu bildirdi.

Pegasus ile hayata geçirdikleri çalışmalarla bayan bursiyerlere finansal takviye sağlamanın ötesine geçerek onlara ilham olacak ve rehberlik edecek çok istikametli takviyeler sunduklarını kaydeden Taşkın, “Kız öğrencilerimizin ve afetzede öğrencilerimizin hayallerine giden yolda potansiyellerini gerçekleştirebilme hedefiyle sağlanan bu katkılar çok değerli. Cumhuriyetimizin 100. yılında, ülkemizin aydınlık yüzü olacak bin üniversiteli kız öğrenciye verdikleri bu takviye için Pegasus Hava Yolları’na sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” açıklamasında bulundu.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/pegasus-ve-tev-1000-kiz-ogrenciye-universite-bursu-icin-imza-atti/307047

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!