reklam

Nuri Sesigüzel babasının eşyalarını müzeye bağışladı

Babasının vasiyetini de yerine getiren Sesigüzel birçok ünlü sanatçı ve siyasetçiye ilişkin pahalı eşyaların koleksiyonunu yapan ve bir müze açmak için çalışan ünlü sanatçı Fatih Mühürdar’a müzede kullanması hedefiyle Nuri Sesigüzel’e ilişkin kimi eşyaları bağışladı. ‘Babam yaşarken Fatih Mühürdar’ı çok severdi, onun müze yapacağını biliyordu, bana yazarken kimi eşyaları Fatih’e ver müzeye koyacak demişti’ dedi.

Ünlü sanatçı Nuri Sesigüzel’in maksim gazinosunda sahne aldığı periyottan kalan ayakkabıları ve kostümü ile kimi kıymetli eşyalarını da Fatih Mühürdar’a teslim eden Mehmet Sesigüzel ‘Müzede yer alacağı için bu eşyaları bağışladık, aslında babam da ver demişti’ dedi.

Babasının ofisinin bulunduğu Nişantaşı’ndaki apartmanda bir odayı Babasının odası olarak koruduklarını söyleyen Mehmet Sesigüzel, ‘Birgün hırsızlar içeri girmiş, altın plaklari gözlerine kestirmişler, çerçevesini kırıp altın olmadığını altın suyuna batırıldığını anlayınca çıkıp gitmişler’ dedi.

reklam

Ünlü sanatkarlar dışında birçok siyasetçiye ilişkin anılara da sahip olduğunu söyleyen Fatih Mühürdar, ‘Bende yok yok, Barış Manço, Süleyman Demirel, Tansu Çiller, Cemal Gürsel, ne ararsanız birçok siyasi ve sanatkarın yapıtlarını bedelli eşyalarını biriktiriyorum, onları yapmayı planladığım müzede halka sunacağım, ben emanetçiyim, kültür bakanlığı ile konuşup yapmaya çalışacağım “dedi.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/nuri-sesiguzel-babasinin-esyalarini-muzeye-bagisladi/307658

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!