reklam

Maserati, elektrikli Quattroporte Folgore modelinin çıkış tarihini açıkladı 

featured

WebTekno’dan Emirhan Keleşoğlu’nun haberine nazaran, şirket, her duyduğumuzda kulağımızı şenlendiren bir sese sahip olan Quattroporte modelinin elektrikli olacağını duyurdu. Bu vakte kadar söylentilerde dolaşan bu haber, şirketin resmî açıklamasıyla birlikte mutlaklık kazandı.

QUATTROPORTE KONUT, 2028’DE ÇIKACAK

Maserati’nin elektrikli araba üretim takviminin başında GranCabrio Folgore var. Kelam konusu araba, bu yıl içinde tanıtılacak. 2025 yılında ise MC20’nin sıfır emisyonlu hâlini göreceğiz. Bunun akabinde 2027 yılında elektrikli bir elektrikli SUV göreceğiz (muhtemelen Levante EV). En son sırada ise Quattroporte Folgore yer alıyor. O da 2028’de çıkacak.

GranTurismo ve Grecale Folgore isimli elektrikli modellerini hâlihazırda satışa sunan şirket, öteki tanınan modellerini de bu takvim ışığında karşımıza çıkaracak. Ek olarak Maserati, bu modellerin tümünün hem İtalya’da tasarlanacağını hem İtalya’da geliştirileceğini hem de İtalya’da üretileceğini vurguluyor. Yani İtalyan otomobilinde İtalyan ruhu ararım diyorsanız Maserati bunun garantisini veriyor.

reklam

Stellantis Dare Forward 2030 planının bir modülü olarak iş gören Maserati için işlerin nasıl gideceğini daima birlikte göreceğiz. Biz yeniden de şuraya Quattroporte’nin içimizi eriten motor sesini bırakalım.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/maserati-elektrikli-quattroporte-folgore-modelinin-cikis-tarihini-acikladi/304732

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!