reklam

Limak Şirketler Kümesi 2024’te halka arzlara devam edecek

Limak Şirketler Grubu Onursal Başkanı Nihat Özdemir, 2024 yılının birinci çeyreğinin sonunda Limak kümesinin değerli kimi şirketlerini halka arz etmeyi planladıklarını belirterek,” Hem SPK’da hem Borsa İstanbul’da çok kıymetli derecede çalışmalar yapılıyor. Takımımız şu anda çalışmalara başladı. Yakın vakitte Limak yenilenebilir enerjiyi de halka arz etmeyi planlıyoruz.” dedi.

Özdemir, Limak olarak büyüme üzerine kurulu bir stratejiyle ilerlediklerini, inşaatın ana bölümlerinden biri olduğunu birebir vakitte güç, çimento, turizm, besin kümelerinde da çalıştıklarını ve yatırımlara daima devam ettiklerini söyledi.

ÇİMENTO DALINDA BÜYÜMEYİ SÜRDÜRÜYORUZ

Özdemir, çimento bölümünde büyümeyi sürdürdüklerini aktararak, “Enerji kümesinde da daima üstüne koyarak geldik. İnşaatta 18’e yakın ülkede iş yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Kümemiz İspanya’dan başlamak üzere Kuveyt, Suudi Arabistan, Afrika’da birçok yerde iş yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Suudi Arabistan’da çok değerli işler yapıyorlar. Biz de buralardan hisse almaya çalışıyoruz. Birkaç proje aldık ve devam edeceğiz. Bir Türk şirketi olarak Avrupa, Afrika, ve Asya’da da iş yapmaya devam edeceğiz.” biçiminde konuştu.

reklam

SIRADA LİMAK YENİLENEBİLİR GÜÇ VAR

2024 yılının birinci çeyreğinin sonunda da Limak kümesinin kıymetli birtakım şirketlerini halka arz etmeyi planladıklarını kaydeden Özdemir, “Şu anda o çalışmalarımız devam ediyor. Hem SPK’da hem Borsa İstanbul’da çok değerli derecede çalışmalar yapılıyor. Takımımız şu anda çalışmalara başladı. Yakın vakitte Limak yenilenebilir enerjiyi de halka arz etmeyi planlıyoruz.” sözlerini kullandı.

Gelecekte farklı dallarda de faaliyet göstermek ismine çalıştıklarını bildiren Özdemir, “Bilişim bölümünde de çalışmalarımız sürüyor. Bu alanda çalışmalarımızı daha da geliştirmeyi planlıyoruz. İnşallah arkadaşlarımız ile amaca kitleniriz ve orada da büyümeye çalışırız. Fakat kendi dallarımızda büyümeye devam edeceğimizi tabir etmek isterim.” dedi.

Nihat Özdemir, Limak Şirketler Kümesi fabrikalarının bulundukları coğrafya ve barındırdıkları potansiyele dikkati çekerek, “Çimentoda Limak, Türkiye’nin değerli bölgelerine yayılmış vaziyette. Trakya ve Balıkesir’de fabrikamız var. Balıkesir gelişmekte olan bir yer. Otoyol geldikten ve Çanakkale Köprüsü yapıldıktan sonra Balıkesir’de değerli derecede büyüme görüyoruz. Büyüme dediğim oradaki yatırımların artması demektir. Balıkesir çok kıymetli bir vilayet. Marmara’da ve Ege kıyısında kıyısı var. Buradan da hissemizi alacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

BİRÇOK DALDA ELDE EDECEĞİMİZ KATKILARI BAŞKA BÖLÜMLERE AKTARACAĞIZ

“Enerji dalında birçok kolda faaliyet gösterdiklerini belirten Özdemir, “Doğal gazda Hamitabat santralimiz var. İstanbul’un kıymetli derecede gücünü temin etmekte. Kömürde varız ve bunun yanında hidroelektrikte de Türkiye’nin en yeterli şirketleri Limak bünyesinde. Güneş gücü ve jeotermalde de varız. Birçok bölümde elde edeceğimiz katkıları başka dallara aktarmayı planlıyoruz.” diye konuştu.

Özdemir, Limak Doğu Anadolu Çimento’nun hiçbir finansal borcu olmadığını vurgulayarak, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Halka arzdan gelecek gelirle Ergani Çimentoyu, Limak Doğu Anadolu Çimento’ya katacağız. Bu bizim içi kıymetli bir güç olmuş olacak. Bölge gelişmekte olan bir bölge. Genç nüfus olan bir yer ve halkımız da yatırımcılar da buraya çok ehemmiyet verdi. Hepsi burada pay almak istedi. 3 milyon 100 bin kişi buraya yatırım yapmak istedi, bu çok kıymetli bir sayı. Şirketler ve kurumsallar bazında da 10 katı talep geldi. Başarılı bir halka arz yapmış olduk. Limak Doğu Anadolu Çimentonun hiçbir finansal borcu bulunmamakta. Önümüzdeki günlerde de bu süreci bitirdiğimizde kamuoyuna açıklayacağız. Bu ikisi çimentoda büyümeye devam edecektir.”

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/limak-sirketler-grubu-2024-te-halka-arzlara-devam-edecek/307239

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!