reklam

Kortlarda yapay zeka dokunuşu

HANDE BERKTAN

Yeni bir spor teknolojisi teşebbüsü olan Volley, yapay zeka takviyeli spor idman makinesiyle raket sporu (tenis, pickleball ) oyuncularının idmanlarında ihtilal yaratmayı hedefliyor.

Topları değişen sürat ve yüksekliklerde fırlatan klâsik tenis topu makinelerinin tersine, Volley’in antrenör robotu, siz oynarken data toplamak, marifet seviyenizi öğrenmek ve canlı oyunu simüle etmek için yapay zeka ve manzara yazılımından yararlanıyor. Böylece güzel bir idman seansı geçirmek mümkün oluyor.

Volley kurucu ortak ve CEO’su John WeinladerVolley, yapay zeka ve sistemin akıllı özellikleri nedeniyle profesyoneller, yeni başlayanlar ve her seviyedeki oyuncu için harika bir makine. Sahada olduğunuzda oyunu anlıyor ve güya gerçek bir rakipmiş üzere reaksiyon veriyor. Yani gerçek bir oyunda oynayacağınız her seviyede oynuyorsunuz” açıklamasını yaptı.

reklam

Volley, klasik top fırlatma makinelerinin yerini, yapay zekayla alacak

Volley’de kişi ve top takibinin yanı sıra görüntü kaydı üzere farklı maksatlar için aygıta yerleştirilmiş üç kamera bulunuyor.

Onu öne çıkaran bir başka detay da hoparlör ve LED ekrandır, böylelikle eğitmenler idman boyunca tüm kümeye rehberlik edebilir. Ayrıyeten ayarlanabilir yüksekliği 87 inç olarak ayarlanmıştır; 56 derece üst ve 38 derece aşağı eğilme ve 34 derece sola yahut sağa dönme özelliği sayesinde çok çeşitli atış açılarına imkan sağlıyor.

Yapay zeka teknolojisi, sporcu gelişiminde büyük katkı sağlamaya başladı”

Volley’in taşınabilir uygulaması (iOS ve Android aygıtlarda mevcuttur) aracılığıyla özelleştirilmiş idmanlara erişebilir, ayak hareketlerinizi incelemek için manzaraları görüntüleyebilir, oyuncu istatistiklerine erişebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Topun nereye inmesini istediğinizi seçmek için telefonunuza dokunarak makineyi dijital olarak denetim edebilirsiniz. Ayrıyeten antrenör tüm bu dataları toplar ve saklar, böylelikle kulübe geri döndüğünüzde kaldığınız yerden antrenmanınıza devam edebilirsiniz.

Bildiğiniz üzere yapay zeka, geçtiğimiz yıllarda satranç turnuvaları, video oyunları ve daha birçok yarışlarda üstünlüğünü gösterirken artık spor dünyasında da yerini gitgide genişletiyor.

Yapay zeka uygulamaları, antrenörlere ve teknik yöneticilere uzun müddettir data tahlili sağlayarak yönlendirmeler yaparak, maça, turnuvalara hazırlıkta şahsî gelişim ve ekip stratejisini oluşturmada yardımcı olup sportmen sakatlanmalarını önleyici destekler de sunuyor.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/kortlarda-yapay-zeka-dokunusu-2349315

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!