reklam

Evlilik kredisi müracaatları 15 Şubat’ta başlıyor

featured

Adıyaman Valiliğini ziyaret eden Göktaş, Erdem Defteri’ni imzaladı, Vali Osman Varol’dan kentteki çalışmalara ait bilgi aldı.

Bakan Göktaş, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, dün gece Hatay’dan Gaziantep’e gitmek için havalanan polis helikopterinin düşmesi sonucu şehit olan 2 pilota Allah’tan rahmet diledi. 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların üzerinden yaklaşık 1 yıl geçtiğini lisana getiren Göktaş, afette hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileğinde bulundu.

Ülkenin bir daha bu türlü acılar yaşamamasını temenni eden Göktaş, “Asrın felaketini asrın birlikteliği ile aşıyoruz. Yaraları sarmak için var gücümüzle çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. 11 ili etkileyen bu sarsıcı zelzelelerde devlet olarak birinci andan itibaren tüm imkanlarımızı seferber ettik. Bakanlık olarak biz de merkez ve taşra teşkilatımızla zelzeleden etkilenen vatandaşlarımızın yardımına koştuk. Toplumsal yardımlar ve psikososyal desteklerimizle vatandaşlarımızı yalnız bırakmadık. Devlet-millet el ele vererek yönettiğimiz bu süreçte güçlü ve büyük Türkiye’nin kimseyi geride bırakmadığını bir sefer daha görmüş olduk” diye konuştu.

Bakan Göktaş, 4,1 milyon şahsa psikososyal takviye verdiklerini, tıpkı yardımların uyumunu sağladıklarını, ulusal ve memleketler arası 88 birebir bağış deposu kurduklarını aktararak, şöyle devam etti:

reklam

“Vatandaşlarımızın acil gereksinimleri için Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına 1,85 milyar Türk Lirası aktardık. Zelzele bölgesinde 206, sarsıntı bölgesi dışındaki vilayetlerde 94 olmak üzere toplamda 300 toplumsal market kurduk. Bölgede 14 Taşınabilir Toplumsal Market Tırı’nı faaliyete geçirdik. Bayanlar ve bebekler için 27 giysi ve bebek bakım ünitesi kurduk. Birebir bağışlar için hava araçlarıyla 487 sefer tertip ettik. 39 binden fazla yardım tırını tıpkı yardım depolarına yönlendirdik. Sarsıntıdan etkilenen bayanların hayatlarını tekrar kurmaları, ailelerinin muhtaçlıklarını karşılamaları ve bir yandan da rehabilitasyonlarına dayanak olmak emeliyle Bayan Kooperatifleri İş Atölyesi ismi altında toplumsal alanlar oluşturduk. Zelzele sonrasında profesyonel bakıma gereksinimi olduğunu tespit ettiğimiz 312 yaşlı ve 978 engelli olmak üzere 1290 vatandaşımızı farklı vilayetlerdeki yatılı bakım kuruluşlarımıza yerleştirdik. Zelzeleden etkilenen engelli bireylerin zelzele sonrası günlük rutine dönüşlerini kolaylaştırmak için 6 Mola Konutu’nu hizmete açtık”

AİLE VE GENÇLİK FONU’NA MÜRACAATLAR 15 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, bir muştuyu de gençlerle paylaşmak istediğini belirterek, “Bir müddettir üzerinde ağır bir biçimde çalıştığımız Aile ve Gençlik Fonu’nda hazırlıkları tamamladık. Birinci sefer sarsıntı bölgesinde uygulayacağımız Aile ve Gençlik Fonu’na müracaatları 15 Şubat’ta almaya başlayacağız. Müracaatları 15 Şubat prestijiyle Bakanlığımızın web sitesi olan ‘aile.gov.tr’ üzerinden e-devlet aracılığıyla alacağız. Zelzele bölgesinde aile kurma yolunda birinci adımı atacak gençlerimize faizsiz kredi imkanı sunacağız. Gençlerimiz bu takviye ile birebir vakitte kendi projelerini de hayata geçirebilecek” sözlerini kullandı.

Adıyaman için Vilayet Müdürlüğü, Toplumsal Hizmet Merkezi ve Bayan Konukevi olmak üzere 3 hizmet binasının temelini 2024’de atmayı planladıklarını lisana getiren Göktaş, “Kahramanmaraş zelzelesinden etkilenen tüm vilayetlerimizde gerekli tüm çalışmaları aralıksız sürdüreceğimizi, büyük ve güçlü Türkiye amaçlarımıza kararlı adımlarla ilerlemeye devam edeceğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/evlilik-kredisi-basvurulari-15-subat-ta-basliyor/305486

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!