reklam

İSDEMİR Hatay’daki tesisin elektrik muhtaçlığı için Çorum’a GES kuracak

featured

İsdemir, Hatay tesisinin elektrik gereksinimini karşılamak için 4,5 milyar lira yatırımla Çorum’da 130 MW Güneş Güç Santrali kuracak. İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. Çorum merkez ilçeye bağlı, Dereköy köyü hudutlarında 194 hektarlık alanda öz tüketim gayesiyle kurmayı planladığı güneş güç santralinde zorlayıcı sebepler nedeniyle yer değişikliği yapacak

Şirket, 130 MW şurası gücünde İsdemir Çorum Alaca Güneş Güç Santrali’ni (GES) Çorum ili, Alaca ilçesi, Perçem köyü sonları içinde kurmayı planlıyor. Projenin kıymeti 4,5 milyar lira olarak hesaplanıyor.

Proje kapsamında 550 Wp gücünde 310 bin 905 adet panel kurulacak. Santralde yılda 280 milyon Kwh’den fazla elektrik üretilmesi öngörülüyor. Üretilecek olan elektrik İskenderun Demir ve Çelik A.Ş’ye ilişkin Hatay tesisinin tüketimini karşılamak hedefi ile kullanılacağı öğrenildi.

patronlardunyasi.com

reklam

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/isdemir-hatay-daki-tesisin-elektrik-ihtiyaci-icin-corum-a-ges-kuracak/305605

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!