reklam

İktisat ve siyaset gündemi – 5 Mart 2024

1- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Tarihi Kent Meydanı’nda gerçekleştirilecek Sivas mitinginde halka seslenecek, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile ikili görüşme yapacak, heyetler ortası çalışma yemeğinin akabinde ortak basın toplantısı düzenleyecek.

(Sivas/14.00/Ankara/17.30/19.45)

2-TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Fildişi Kıyısı Senato Lideri Kandia Kamissoko Camara ile görüşecek

(Abidjan)

reklam

3- CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Eryaman Halk Buluşması, Keyifli Aile Sıhhati Merkezi açılışı ile Mamak Halk Buluşması programlarına katılacak.

(Ankara/13.30/16.00)

EKONOMİ FİNANS

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde düzenlenecek “Turcorn Adayları Tanıtım Toplantısı” ile “YASED Olağan Genel Heyet Toplantısı”na katılacak.

(İstanbul/10.30/15.00)

2- Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, AK Parti Vilayet Başkanlığı’nı, Tarım ve Orman vilayet Müdürlüğü’nü, Fatih çarşısı ve Mevlana meydanındaki esnafı, Konya Tarım Fuarı’nı ziyaret edecek, dal buluşması toplantısına katılacak, Sarayönü ve Altınekin ilçelerinde ziyaretlerde bulunacak.

(Konya/10.00-18.00)

3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Diyarbakır-Bismil-Batman Yolu Açılış Töreni”ne katılacak, Valiliği ziyaret edecek, iş dünyası temsilcileriyle bir araya gelecek, AK Parti Vilayet Başkanlığı’na ve esnafa ziyaret gerçekleştirecek, gençlerle buluşacak.

(Diyarbakır/11.00-17.30)

4- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, şubat ayına ait gerçek efektif döviz kurunu açıklayacak.

(Ankara/14.30)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsrail’in Filistin halkına yönelik atakları bahisli düzenlenecek İslam İşbirliği Teşkilatı Fevkalâde Dışişleri Bakanları Kurulu toplantısına katılacak.

(Cidde)

2- İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne hücumları ve insani krize ait gelişmeler takip ediliyor.

(Kudüs/Gazze/Kahire)

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/ekonomi-ve-siyaset-gundemi-5-mart-2024-2348726

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!