reklam

Gürok Küme, Azerbaycan Yatırım Şirketi OJSC ile cam ambalaj muhtaçlığına yönelik bir tesis kurmak için mutabakat zaptı imzalandı

Azerbaycan Yatırım Şirketi OJSC ile Türk şirketi Gürok Küme ortasında Azerbaycan’da cam kap üretimine yönelik bir tesis kurmak için mutabakat zaptı imzalandı.

Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikail Jabbarov, ilgili mutabakat zaptı hakkında şunları söyledi:

“Azerbaycan Yatırım Şirketi OJSC ile Türk şirketler kümesi Gürok Küme ortasında, cam kap üretimine yönelik bir tesis kurmak için mutabakat zaptı imzalandı. Tesis, yerli ve yabancı yiyecek ve içecek üreticilerinin cam ambalaj gereksinimlerini karşılamayı hedefliyor. Dünyanın beşinci büyük cam eserleri üreticisi olan Gürok Küme, cam kap üretimi, seramik, endüstriyel ekipmanlar, inşaat ve turizm üzere çeşitli alanlarda faaliyet göstermektedir.”

Azerbaycan Yatırım Şirketi Anonim Şirketi (AIC) Mart 2006’da Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kuruldu. AIC’nin tüm payları Azerbaycan Cumhuriyeti hükümetine ilişkin bulunuyor.

reklam

Şirket, İktisat Bakanlığı tarafından atanan bir denetim kurulu tarafından yönetiliyor. Azerbaycan Cumhuriyeti’nin petrol dışı bölümündeki sermaye yatırımları AIC’nin temel ekonomik emelini oluşturuyor.

AIC, ülke iktisadının kalkınmasını ve girişimciliğin gelişmesini teşvik etmek ve yabancı yatırımcıları Azerbaycan’a çekmeyi hedefliyor.

patronalrdunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/gurok-grup-azerbaycan-yatirim-sirketi-ojsc-ile-cam-ambalaj-ihtiyacina-yonelik-bir-tesis-kurmak-icin-mutabakat-zapti-imzalandi/306995

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!