reklam

Pimco’da müspet tahvil beklentisi

ABD tahvil getirilerinde bu yıl yaşanan sürpriz yükselişe karşın kimi yatırımcılar ülke iktisadının bu yıl nihayetinde yavaşlayacağı beklentisiyle alımları sürdürmeyi pahalandırıyor.

ABD iktisadı, 2024’ün başında genel olarak varsayımlardan güçlü bir performans gösterdi. Bu da yatırımcıların Fed’in faiz indirimlerine yönelik bahislerini büyük ölçüde geri çekmesine neden oldu ve yıla tahvil konumuyla başlayanların kayıp yaşamasına neden oldu. Lakin Pacific Investment Management Co. (Pimco), T.Rowe Price, DWS Investment Management Americas ve BNY Mellon Wealth Management tahvillerde yükseliş beklentisini koruyan kurumlar ortasında yer alıyor.

Bu kurumlar ABD’de 5 yıldan 10 yıla kadar değişen vadelerde tahvil getirilerinin yüzde 4,5’e yaklaşmasının önemli alım fırsatı yaratabileceği görüşündeler.

Pimco Portföy Yöneticisi Michael Cudzil, enflasyonun, getirilerin geçen yılın tepesine ulaştığı noktadan keskin bir halde düşmesiyle birlikte “yüzde 4,5’un yeni yüzde 5 haline geldiğini” ve alım için âlâ bir düzey olduğunu belirtti.

reklam

T. Rowe Price’tan Steve Bartolini “Eğer Powell bu haftaki sunumlarda yılın ikinci yarısında faiz indirimlerinin geleceği tarafında bir şey söylerse, bu yıl iki faiz indiriminin fiyatlanmasının önünü açabilir” derken, BNY Mellon’dan Sinead Colton Grant de “Daha az faiz indirimi, nakit tutan müşterilerin tahvile girmesi için yeni bir fırsat” tabirlerini kullandı.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/pimco-da-pozitif-tahvil-beklentisi-2348614

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!