reklam

Goldman Apple paylarını listesinden çıkardı

Goldman Sachs, temel eserlerine yönelik talebin zayıf olduğu tasaları nedeniyle paylarındaki düşük performansın akabinde Apple’i en çok satın alınacaklar “Directors’ Cut” listesinden çıkardı.

S&P 500 Endeksi neredeyse yüzde 22 artarken pay fiyatı bu aralıkta çok az değişti. Apple, listeden çıkarılmasının akabinde Cuma günü yüzde 0,6 kıymet kaybetti.

Apple, ‘Muhteşem 7’ içindeki payların çok gerisinde performans gösterdi. Bilhassa Çin’in ekonomik problemleri devam ederken, iPhone satışlarındaki uzun müddetli düşüşe ait kaygılar ana hatalı oldu.

Goldman, Directors’ Cut listesinin aylık olarak gözden geçirildiğini ve “artık kıymetli bir yatırım fikri olmayan” pay senetlerinin çıkarıldığını söyledi. Analist Michael Ng, “piyasanın daha yavaş eser geliri artışına odaklanmasının Apple ekosisteminin gücünü ve buna bağlı gelir dayanıklılığı ve görünürlüğünü maskelediği” inancıyla Apple’ın satın alma notunu koruyor.

reklam

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/goldman-apple-hisselerini-listesinden-cikardi-2348611

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!