reklam

Global piyasalar ABD üretici enflasyonuna odaklandı

ABD enflasyonu hakkında fikir verecek ÜFE verisi öncesi pay endeksleri global çapta geriliyor.

ABD endeksleri rekor düzeylerden dönerken teknoloji paylarına gelen satışlarla Nasdaq 100 yüzde 0,5 kayıpla Çarşamba gününü kapattı. Sabah saatlerinde Amerikan vadelileri hafif yükseliyor.

Asya’da da endeksler geriliyor. Nikkei 225 hafif düşüşle dördüncü süreç gününde negatif. Çin ve Hong Kong endeksleri yatay.

Bloomberg Dolar Endeksi Çarşamba günkü yüzde 0,1 kaybın akabinde 1.230 düzeyinde. ABD ÜFE verisiyle tıpkı saatte perakende satış verisi de izlenecek.

reklam

Petrolde stok ve jeopolitik risk kaynaklı yükseliş

Petrol fiyatları ABD envanterlerindeki düşüş ve Ukrayna’nın Rusya rafinerisine atağıyla beş haftanın en büyük sıçramasını yaptı.

ABD ham petrolünün varil fiyatı çarşamba günü yüzde 2,8 yükselirken bu sabah da yüzde 0,2 artışla 80 doları test etmeye başladı. Brent petrol varil fiyatı da Çarşamba günü yüzde 2,6 yükseldi ve son beş ayın en yüksek düzeyinden kapandı. ABD ham petrol stokları son yedi hafta içinde birinci sefer düşüş kaydetti.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/kuresel-piyasalar-abd-uretici-enflasyonuna-odaklandi-2349330

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!