reklam

Global piyasalar ABD büyüme verisi öncesi temkinli

ABD’li büyük teknoloji şirketlerinin finansal sonuçları yerini ülkedeki makroekonomik bilgilere bırakırken, ABD’de bugün açıklanacak Gayri Safi Yurt içi Hasılanın (GSYH) yanı sıra yarınki enflasyon ve tüketici harcamaları bilgilerinin piyasalarda oynaklığı artırabileceği düşünülüyor.

Analistler, kelam konusu makroekonomik dataların Fed’in gelecek periyotta atacağı adımlara ait ipuçları verebileceğini belirterek, banka yetkililerinin kelamla yönlendirmelerinin de yatırımcıların odağında yer aldığını bildirdi.

Fed Yönetim Kurulu Üyesi Michelle Bowman, dün yaptığı açıklamada, enflasyonun düşürülmesinde kaydedilen ilerlemeyi durdurabilecek ve fiyat baskılarının yine artmasına neden olabilecek üst istikametli riskler göz önüne alındığında faiz oranlarını düşürmek için aceleleri olmadığını söz etti.

Para piyasalarında büyüme verisi öncesi, Fed’in martta siyaset faizini sabit tutacağına kesin gözüyle bakılırken, bankanın birinci faiz indirimine gitme ihtimali ise mayısta yüzde 19 ve haziranda yüzde 61 ile fiyatlanıyor.

reklam

Öte yandan, Brezilya’nın Sao Paulo kentinde düzenlenen G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Liderleri Toplantısından gelecek haber akışı da yatırımcıların odağına yerleşti.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/kuresel-piyasalar-abd-buyume-verisi-oncesi-temkinli/307645

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!