reklam

Fransız bankacılık devi yüzlerce emekçi çıkaracak

featured

Reuters’ın haberine nazaran işten çıkarmalar çoğunlukla bankanın Fransa’nın başkentindeki La Defense iş merkezindeki IT ve öbür dayanak işlevlerini kapsayacak.

İşgücünde daralma atılımı şimdi duyurulmadığı için isimlerini vermek istemeyen kaynaklar, işten çıkarmaların istekli ayrılmalar yoluyla yapılacağını da kelamlarına ekledi.

Reuters’a konuşan bir kaynak, işten çıkarmaların tam sayısının 900 ila 1000 ortasında olacağını ve bunun toplam Fransız işgücünün yüzde 2’sinden azını temsil ettiğini söyledi. Şirketin 2023 yarı yıl mali raporuna nazaran SocGen, Fransa’da yaklaşık 52 bin, dünya genelinde ise yaklaşık 112 bin kişiyi istihdam ediyor.

İşten çıkarmalarla ilgili rastgele bir yorumda bulunmayan banka, önümüzdeki hafta 8 Şubat’ta yıllık yararlarını açıklayacak.

reklam

1,7 milyar euro’luk tasarruf hedefi

SocGen’in pay senedi fiyatını ve karlılığını canlandırmakla görevlendirilen Krupa, geçtiğimiz Eylül ayında yatırımcılara 2026 yılına kadar maliyetleri yaklaşık 1,7 milyar euro azaltacağını söyledi.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/fransiz-bankacilik-devi-yuzlerce-isci-cikaracak/305505

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!