reklam

Fed Başkanı Powell da ‘sabır’ isteyecek

ABD’de geçen hafta açıklanan ve fiyat baskılarının sürdüğüne işaret eden çekirdek PCE verilerinin ardından Fed Başkanı Jerome Powell’ın bu haftaki yarıyıl sunumlarında faiz indirimleri konusunda sabırsız olmayacakları bildirisini daha da güçlü biçimde vurgulaması bekleniyor.

Powell Çarşamba günü ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ne, Perşembe günü de ABD Senatosu Bankacılık Komitesi’ne hitap edecek.

Başkan Powell ve son devirde konuşan Fed’in başka yetkilileri para siyasetini gevşetme konusunda sabırlı olunacağına dair kelamlı yönlendirme yapıyor.

Bloomberg Economics’ten Anna Wong, Stuart Paul, Eliza Winger ve Estelle Ou’ya nazaran Powell’ın şahin bir duruş sergilemesi bekleniyor.

reklam

Ekonomistlerin notunda, “Fed’in faiz indirimlerinde çabuk etmemesi daha sıkı finansal şartlara yol açarsa, iktisat üzerindeki baskı sürecek ve para siyasetinin ek gecikmeli tesirleri olması mümkünlüğünü artıracaktır” denildi.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/fed-baskani-powell-da-sabir-isteyecek-2348613

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!