reklam

EPDK, BOTAŞ’ın 2024 doğal gaz iletim şebekesi yatırım meblağını onayladı

EPDK’nin mevzuya ait Konsey kararları, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna nazaran, BOTAŞ’ın 2024’e ait transit doğal gaz iletimi dahil “2024 Yılı Doğal Gaz İletim Şebekesi Yatırım Programı” kapsamında iletim şebekesi yatırım fiyatına 14 milyar 118 milyon 804 bin 500 lira olarak onay verildi.

BOTAŞ, 2024’te proje bazında tahsis edilen yatırım projeleri tavanlarını geçemeyecek ve programda yer almayan rastgele bir proje için harcama yapamayacak. Proje ödenekleri de yatırımla ilgili olmayan hedefler için kullanılamayacak.

BOTAŞ tarafından uygulanacak 2024 ulusal iletim şebekesi yatırım programında yapılacak her türlü değişiklik Şura onayına tabi olacak.

reklam

Öte yandan, Şura tarafından onaylanan 2024 ulusal irtibat şebekesi yatırım programının gelişimi 1 Ocak-30 Haziran, 1 Temmuz -31 Aralık periyotlarını kapsayacak halde periyot sonlarını takip eden en geç 30 gün içinde EPDK’ye bildirilecek.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/epdk-botas-in-2024-dogal-gaz-iletim-sebekesi-yatirim-tutarini-onayladi-2348586

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!