reklam

Devlerle çalışan 2 şirket güçlerini birleştirecek… . Mega Merchant, iş ortağı Propars Teknoloji’nin paylarını satın almak için resmî kurumlara başvurusunu yaptı

Dünya’dan Kerim Ülker’in haberine nazaran, 114 bin teşebbüsün ihracat yaptığı Türkiye’de KOBİ’lerin sayısı 50 bin civarında. Türkiye’de toplamda 3 milyondan fazla KOBİ’nin olduğunu düşünürsek, oranın ne kadar düşük olduğunu görebiliriz. KOBİ’lerin dünyaya açılması konusunda Türk teşebbüsleri kıymetli vazifeler üstleniyor. Geçen yılın temmuz ayında da kesimin önde gelen iki şirketi; Mega Merchant ve Propars iş birliği kararı almıştı.

Yerli üreticilerin dünya pazarlarına e-Ticaret kanalıyla açılmasını sağlamak ve hızlandırmak için kurulan iki şirket, Amazon, Walmart, eBay üzere küresel pazar yerleri ile çalışarak Türk markalarının e-ihracat alanında önünü açmak için bir ortaya gelmişti. İş birliği kararının üzerinden 6 ay geçti ve iki şirket ortasında yeni bir süreç ortaya çıktı. Mega Merchant, iş ortağı Propars Teknoloji’nin paylarını satın almak için resmî kurumlara başvurusunu yaptı.

ALİBABA’DA YÖNETİCİYDİ, KENDİ İŞİNİ KURDU

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından biri olan, Türkiye’ye de Trendyol’u alarak adım atan Çinli dev Alibaba’nın Çin, Brezilya ve Rusya üzere ülkelerinde bulunan operasyonlarda vazife alan Süleyman Yaman Alpata’nın 2022’de kurduğu Mega Merchant, Türkiye’deki markaların yurtdışına sıkıntısız bir formda ulaşabilmesi için hukuksal, lojistik ve finansal altyapı hizmetleri sunuyor. Şu anda Amazon, AliExpress, Ozon, Allegro, Joom, Etsy, Jumia, Tiktok Shop, Shopify, Walmart, Wayfair ile çalışan şirket yakın periyotta portföyüne Ebay, Otto, Amazon ve Noon’u da ekleyecek.

reklam

TÜRK ESERLERİNİ 117 ÜLKEYE GÖTÜRDÜ

Mega Merchant’ın paylarını almak istediği Propars Teknoloji ise 2013 yılında İstanbul Üniversitesi Teknokent’te hayata geçirilen ve KOSGEB Ar-Ge Projesi Takviyesi ile büyüyen bir teşebbüs olarak biliniyor. Türkiye’de küresel pazar yerleri ile entegrasyon sağlayan birinci firma olan Propars, Amazon SPN sertifikasına sahip birinci ve tek e-ihracat entegrasyon tahlil ortağı olarak biliniyor.

Şirketin internet sitesinde yer alan bilgilere nazaran Propars, dünya genelinde 117 farklı ülkeye başarılı satışlar sağlayarak milletlerarası arenada işletmelerin öne çıkmasını sağlamış durumda. Etsy.com’da Türkiye’den en çok satış yapan 10 işletmenin 4’ü Propars’ı kullanırken, 52 farklı pazaryerinde, 6 binden fazla kategori ve 800 binden fazla eseri, 6 farklı lisanda tıpkı anda yönetme imkânı veriyor. Propars, Amazon ve Ebay üzere devlerle çalışıyor.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/devlerle-calisan-2-sirket-guclerini-birlestirecek-mega-merchant-is-ortagi-propars-teknoloji-nin-hisselerini-satin-almak-icin-resmi-kurumlara-basvurusunu-yapti/304943

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!