reklam

Yarının Köyleri Projesi’nde gaye bir milyon beşere ulaşmak

featured

Trendyol ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğiyle yürütülen “Yarının Köyleri” projesi kapsamında yarıyıl tatili boyunca öğrencilere eğitim veriliyor.

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran, Trendyol, “Yarının Köyleri” projesiyle yereldeki teknolojik imkanların güçlendirilmesi ve kalkınmanın desteklenmesi emeliyle çalışmalarına devam ediyor. Trendyol ve UNDP işbirliğiyle yürütülen proje kapsamında Adana’nın Kürkçüler köyünde açılan merkez, iki haftalık yarıyıl tatilinde çocuklara geniş çaplı ve kapsamlı bir dijital eğitim imkanı sağlıyor.

5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerinin dahil olduğu yarıyıl programında çocuklar temel bilgisayar kullanımı, 3D tasarım, 3 boyutlu yazıcı kullanımı, block tabanlı kodlama, MBlock uygulaması ile robotik kodlama, temel elektrik elektronik bilgisi ve Ardunio ile robotik kodlama eğitimleri görüyor. 40 öğrencinin faydalanacağı eğitim, çocukların ilgi ve yetkinliklerini yakından gözlemleyebilmek gayesiyle 10’ar kişilik kümeler halinde veriliyor.

“YARININ KÖYLERİ’NE E-TİCARET ALANINDA DİJİTAL DESTEK

reklam

Marka, proje kapsamında, teknolojinin gücüyle köylerde lokal üretimi güçlendirmeyi, istihdamı artırmayı, sürdürülebilir ve teknolojiye dayalı üretim kültürünü oluşturmayı, kültürel kıymetleri koruyarak, kırsal kalkınmaya katkıda bulunmayı hedefliyor.

Proje kapsamında kurulan ve kurulması planlanan dijital merkezlerde çocuklar, gençler, bayanlar ve engelli bireyler önceliklendiriliyor. E-ticaret alanında eser geliştirmeden markalaşmaya, paketleme tekniklerinden e-ihracata kadar pek çok başlıkta eğitim veriliyor. Sürdürülebilir üretim modellerini ve örnek akıllı tarım uygulamalarını yaygınlaştırarak, üretimde verimliliği artırma maksadıyla çalışmalar yürütülüyor. Bölgedeki mahallî üreticilerin desteklenmesi ve böylelikle eserlerin e-ihracatla hudutları aşması da projenin gayeleri ortasında.

Proje, gelecek aylarda İzmir Ulamış ve Diyarbakır Bağıvar’da yeni dijital merkezlerle büyümeye devam edecek. Dördüncü “Yarının Köyleri” dijital merkezi için de Hatay’da çalışmalar sürdürülüyor. Projeyle 5 yılda toplam 10 köye ve 1 milyondan fazla bireye ulaşılması hedefleniyor.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/yarinin-koyleri-projesi-nde-hedef-bir-milyon-insana-ulasmak/304604

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!