reklam

Dev fonlar BOJ kararına hazırlanıyor

BlackRock ve Man Group Japonya Merkez Bankası’nın negatif faizi sonlandırması sonrası Japon pay senetlerinin yükselişini koruyacağı görüşünde.

BlackRock’ın Japonya yatırımlarını yöneten Yue Bamba negatif faize son verilmesinin “çok kıymetli bir olay” olacağını belirtirken “Büyümenin itici güçleri çeşitli, geniş çaplı ve güçlü. Bence her şeyin tam olarak fiyatlandırılmasından çok uzaktayız.” yorumunu yaptı.

JPMorgan Asset Management ise banka paylarının öne çıkacağı görüşünde. Kurumun portföy yöneticisi Michiko Sakai “BOJ sağlam ekonomik büyümeyle birlikte faiz oranlarını daima olarak artırırsa, bankalar epey olumlu hareket edecek” dedi.

Kurumlar tahviller hakkında ise karamsar. 10 yıllık Japon devlet tahvillerine karşı kısa durum açıklayan RBC Bluebay’a nazaran 10 yıllık getiri bu yılın sonuna gerçek yüzde 1,25’in üzerine çıkabilir. Gecelik swaplara nazaran BOJ’un siyaset faizi -yüzde 0,1’den 2024 sonunda yüzde 0,25’e yükselebilir.

reklam

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/dev-fonlar-boj-kararina-hazirlaniyor-2349416

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!