reklam

Deutsche Bank’tan Türk tahvilleri tahlili

Deutsche Bank stratejistlerine nazaran, Türkiye’de Mart ayında yapılacak bir faiz artırımı, ülke tahvilleri için “toplam getiri perspektifinden kıymetli bir alım sinyali olacak.”

Bloomberg’in haberine nazaran, Christian Wietoska’nın da ortalarında bulunduğu stratejistler bir raporda, “3 yıl vadeli tahvillerin son periyotta 12 ay sonrası enflasyon beklentilerinin üzerine çıkması, bu tahviller için bir öteki güçlü argüman” tabirlerini kullandı.

Stratejistler, para ünitesi üzerindeki baskıyı kıymetlendirmek için muhtemelen biraz daha bekleyip göreceklerini belirtse de, “Yapısal olarak optimist olmadan evvel katiyen mayıs ayında enflasyondaki mümkün doruğa kadar beklemeyiz” dedi.

Stratejistler TL cinsi tahvillerin risk-getiri perspektifinden gözle görülür formda güzelleştiğini söyledi.

reklam

Deutsche Bank stratejistleri Fitch’in kredi notunu yükseltmesine, son devirdeki çıkışlar nedeniyle yabancı durumunun hafiflemesine ve gelişen piyasalardaki emsallerine kıyasla son devirdeki bariz düşük performans nedeniyle değerlemenin güzelleşmesine atıfta bulundu.

Raporda “Getiri eğrisindeki daha kısa vadeli tahviller cazip görünüyor” sözleri yer aldı.

Şu anda sürdürdüğü nötr duruşa ve mühlete ait ihtiyatlı bakış açısına karşın, Deutsche Bank tahvillerdeki yine fiyatlandırmanın primi artırdığını, daha kısa vadeli tahvillerin artık cazip bir prim sunduğunu vurguladı.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/deutsche-bank-tan-turk-tahvilleri-analizi-2349579

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!