reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan fahiş fiyatla uğraş açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivil Toplum Kuruluşları ve Kanaat Başkanları Buluşması’nda iş beşerlerine seslendi. Turizmde 2023’ü rekor ziyaretçi sayısı ve turizm geliriyle kapattıklarını bildiren Erdoğan, bu sene amacın 60 milyon turist sayısı ve 60 milyar dolar turizm geliri olduğunu söz etti.

İhracatta yakalanan ivmenin sürat kesmeden devam ettiğinin altını çizen Erdoğan, “Geçen yıl 256 milyar dolarla tarihimizin en yüksek ihracat sayısına ulaşmıştık. Ocak ve şubat ihracat sayılarımız da hayli uygun geldi. Şubat ayında ihracatımız, bir evvelki yılın birebir ayına kıyasla yüzde 13,6 artarak, 21 milyar doları aştı. Şubat ayında 12 aylık ihracat sayımız ise yüzde 1,6 artışla 259 milyar doları buldu.” bilgisini paylaştı.

Erdoğan, büyüme tarafında da olumlu tablonun devam ettiğini lisana getirerek, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Geçtiğimiz sene yüzde 4,5 büyüme oranıyla Avrupa Birliği ülkeleri içinde birinci sırada yer aldık. Ulusal gelirimiz, 1 trilyon dolar sonunu geçerek, tarihimizde birinci kere 1 trilyon 119 milyar dolara ulaştı. Böylelikle çok kritik bir ruhsal eşiği daha aşmayı başardık. Bölgemizde çatışmalar durulup istikrar arttıkça, inşallah daha âlâ yerlere geleceğimize inanıyorum.

reklam

Enflasyon ve hayat pahalılığı sıkıntısı, tüm dünya üzere bizim de başımızı ağrıtan en kıymetli konudur. Vatandaşlarımızın karşılaştığı dertlerin hepsinin farkındayız. Dış dinamikler ve genel ekonomik gelişmelerle birlikte fırsatçılıktan ve tamahkarlıktan da kaynaklanan bu sorunu kesinlikle çözeceğiz. Piyasa gerçeklerinden kopuk bir halde fahiş fiyat arttırarak insanımızın lokmasına göz dikenlerle uğraşımız sürecektir. Fiyat istikrarı ve anti enflasyonist yaklaşımdan taviz vermeden, büyüme odaklı ekonomik programımız doğrultusunda gerekli adımları atıyoruz ve atacağız. İnşallah yıl sonuna gerçek uyguladığımız siyasetlerin olumlu tesirlerini somut olarak hissetmeye başlayacağız.”

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/cumhurbaskani-erdogan-dan-fahis-fiyatla-mucadele-aciklamasi-2348602

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!