reklam

Çin’de pay çöküşüne karşı daha güçlü adım bekleniyor

featured

Çin Devlet Lideri Şi Cinping’in, ülkedeki düzenleyici kurumların yöneticileri tarafından bilgilendirileceği istikametinde çıkan dünkü haberin akabinde, pay senetlerinde son periyotta yaşanan satış dalgasına karşı hükümetten daha fazla adım gelebileceği tarafındaki beklentiler artmıştı.

Bloomberg’in mevzu hakkında bilgi sahibi kaynakları, Çin Menkul Değerler Düzenleme Komitesi liderliğindeki düzenleyicilerin piyasa şartları ve en son siyaset teşebbüsleri konusunda üst seviye önderleri bilgilendirmeyi planladıklarını bildirmişti.

Bu haberle CSI 300 endeksi salı gününü yüzde 3,5 ile 2022 sonundan bu yana en güçlü yükselişle tamamlamıştı. Endeks bu sabah da TSİ 06:43 prestijiyle yüzde 0,45 ile yükselişini sürdürüyor. Hong Kong ve Çin pay senetleri piyasa kıymetinden, 2021’deki tepelerinden bu yana, yaklaşık 7 trilyon dolarlık kıymet silindi ve ekonomiyi desteklemeye ve piyasaları istikrara kavuşturmaya yönelik arızi yaklaşımlar şu ana kadar itimadı artırmada başarısız oldu.

Çin bir hafta sürecek Ay Yeni Yılı tatiline hazırlanırken, siyaset yapıcılar için Tüketici İtimadının daha fazla ziyan görmesini önlemek ve Borsayı istikrara kavuşturmak kıymet taşıyor.

reklam

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/cinde-hisse-cokusune-karsi-daha-guclu-adim-bekleniyor-2347126

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!