reklam

Amazon, ek ambalajsız gönderi teslimini başlattı

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran, Amazon, belli eserleri ek ambalajlama yapmadan göndermeye başladığı yeni bir programı hayata geçirdi. Türkiye’deki yeni program, satış ortaklarının eserlerini etraf dostu ve ek Amazon ambalajı gerektirmeden müşterilere göndermeye hazır, açılması kolay ambalajlarda paketlemeye teşvik ediyor.

Ürünler için ek ambalajlama yapılmaması, gönderilerin daha hafif olması manasına geliyor, bu da paket başına teslimat emisyonlarının azalmasını sağlıyor. Yeni uygulamayla birlikte, müşterilerin geri dönüştüreceği ekstra Amazon karton kutuları yahut zarfları da azalıyor.

Amazon Türkiye, mutfak aksesuarları, spor ekipmanları ve ofis materyalleri de dahil olmak üzere binlerce seçilmiş eseri bu programa dahil etti. Eser ek ambalajlama yapılmadan orjinal paketiyle gönderilmeye uygunsa, ödeme sırasında müşteriye eserin “içinde ne olduğunu gösteren” bir paketle teslim edileceğini içeren bir ileti gösteriliyor.

Siparişlerini gizlemek isteyen müşteriler ise “Ek Amazon ambalajı olmadan gönderilir” onaylı birçok eser için açılır menüyü kullanarak, “İçindekini gizle, Amazon ambalajında gönder” seçeneğini tercih edebiliyor.

reklam

Ek paketleme gerektiğinde ise Amazon, akıllı paketleme seçimleri yapılmasına yardımcı olmak maksadıyla makine tahsiline dayanan algoritmaları kullanıyor. Böylelikle eserler, paketlere daha âlâ sığıyor, mümkün olduğunca az gereç kullanılıyor ve müşterilerin siparişleri inançlı formda kapılarına kadar ulaşıyor.

“BU UYGULAMAYI HAYATA GEÇİRMEKTEN MEMNUNLUK DUYUYORUZ”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Amazon Türkiye Ülke Müdürü Richard Marriott, müşterilerin Amazon’dan satın aldıkları eserlerin süratli ve inançlı formda, asgarî ambalaj kullanılarak kendilerine ulaşmasını istediğini belirterek, “Yeni ambalaj programımız, teslimatlarda kullanılan fazladan ambalajları büsbütün ortadan kaldırmayı ve sadece eseri korumak için gerektiğinde ekstra bir karton yahut zarf kullanmayı amaçlıyor.” sözlerini kullandı.

Bu uygulamayı hayata geçirmekten memnunluk duyduklarını aktaran Marriott, şunları kaydetti:

“Müşterilerimizin teslimatlarında daha az ambalaj kullanılacak olmasının yararlarını takdir edeceklerini umuyoruz. Lakin vakit zaman müşterilerimizin, örneğin arkadaşlarına yahut aile üyelerine armağan aldıklarında, siparişlerinin ek ambalaj ile paketlenmesini tercih edebileceklerini de biliyoruz. Biz de elbette bu sürprizleri bozmak istemeyiz. Bu nedenle müşterilerimize, siparişleri ambalajsız gönderilebilecek durumda olsa bile ‘içindekini gizle’ seçeneği sunuyoruz. Bu seçeneği tercih eden müşterilerimizin eserleri, hiçbir ek fiyat olmadan ek ambalaj ile paketlenmeye devam ediyor.”

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/amazon-ek-ambalajsiz-gonderi-teslimini-baslatti/305107

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!