reklam

“Türkiye 1 trilyon dolarlık yatırım çekebilecek en bedelli ekosistemlerden biri “

Yatırım vizyonunun bu haftaki konuğu Colendi Kurucu Ortağı ve CEO’su Bülent Tekmen

Tekmen “Dünyanın kâr üreten en büyük kesimi finansal teknoloji. Yıllık 6 buçuk trilyon dolar civarında kâr üreten bankacılık servisler, finansal servisleri ve finansal bölüm hizmetlerini kapsayan bir dünyadan bahsediyoruz. Geldiğimiz dünyanın merkezinde bilgiyle, yapay zeka ile geliştirilebilecek eserler ve tahminen de servisler devreye girecek. Son kullanıcıya yarar sağlayan en efektif şirketler öne çıkacak.

Dünyanın en güzel bankacılık altyapıları bizim bankalarımızda var, en uygun teknolojileri bizim teknoloji üreten şirketlerimizde var. Fark yaratmamız lazım. Bu teknolojilerin hepsinde dünya markaları çıkarmamız lazım” dedi.

Tekmen “Yakın vakitte çok güzel girişimcilik hikayeleri duyulacağını yorumunda bulunan Tekmen “Bu noktaya gelebilmek için tahminen de binli sayılarda görüşme yapıp bunların yüzde 95’inden ‘hayır’ karşılığı almanız gerekiyor. Başarılı olan girişimcilerin ortak özelliği pes etmemek. Türkiye’nin de girişimcilik ruhu olarak dünyadaki en agrasif ekosistem ve paydaşlarıyla bir arada teşebbüslere sahip olduğunu düşünüyorum. Bu büyük bir avantaj. Türkiye’nin önümüzdeki 10 yılda tahminen de 1 trilyon dolarlık yatırım çekebilecek en kıymetli ekosistemlerden biri olduğuna ve bilakis beyin göçü yaşayacağımız bir periyot olacağına inanıyorum. Yabancı yatırımcı ilgisinin artarak devam edeceğini görüyoruz” halinde konuştu.

reklam

Tekmen “ Yapay zekayı yanlışsız konumlandırdığınızda yeni dünya çok öbür olacaktır” dedi.

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/turkiye-1-trilyon-dolarlik-yatirim-cekebilecek-en-degerli-ekosistemlerden-biri–2346518

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!