reklam

Türk savunma endüstrisi Birleşik Arap Emirlikleri ile iş birliğini artırıyor

Görgün, ziyaretine ait yaptığı açıklamada, SSB liderliğinde, 30-31 Ocak’ta Abu Dabi’de organize edilen savunma endüstrisi alanında iş birliği geliştirilmesine yönelik toplantıya Türk şirketlerinin yetkilileriyle katıldıklarını belirtti.

Toplantıda yapılan değerlendirmelere ait bilgi veren Görgün, “Burada arkadaşlarımız, yüklü olarak Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetlerinin son kullanıcılarıyla bilhassa şirketlerimizin yöneticileri ve teknik işçileri daha evvelce belirlenmiş 80 unsur üzerine konuştular. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın 2023 yılında yaptığı ziyaret sonrası bu iş birlikleri arttı. Hem BAE Emiri’nin hem Sayın Cumhurbaşkanı’mızın ortaya koyduğu vizyon ve motivasyonla savunma endüstrimizdeki ve ekosistemdeki herkes elinden gelen uğraşla sonuç ortaya çıkarmaya çalıştı.” tabirlerini kullandı.

Toplantının taraflar açısından yararlı olduğunu vurgulayan Görgün, “Burada kapsamlı bir satış kelam konusu. Bunların bir kısmı teslim edildi, bir kısmı teslim ediliyor. Kullanıcıların Türkiye ile iş yapmalarının memnuniyetini duymak da ayrıyeten ülkemiz ismine bir kazanım diye düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Görgün, ziyaret kapsamında, Birleşik Arap Emirlikleri Genelkurmay Lider Yardımcısı Ahmad Al Nahyan, Genelkurmay Kuvvet Geliştirme Otoritesi Lideri General Hassan Al Hammadi, Tawazun Council CEO’su Muammar Shehab, Edge İdare Heyeti Lideri Faisal Al Bennai ve Edge CEO’su Hamad Al Marar ile bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

reklam

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/turk-savunma-sanayisi-birlesik-arap-emirlikleri-ile-is-birligini-artiriyor/305089

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!