reklam

Türk doğal taşlarının Güney Kore’deki gösterisi başladı

Güney Koreli müteahhitlerin yaptığı binalarda Türk doğal taşlarının daha fazla kullanılması için harekete geçen Ege Maden İhracatçıları Birliği, 21-24 Şubat tarihlerinde Seul’de düzenlenecek olan Korea Build Week 2024 KINTEX Fuarı’na 10 firmayla çıkartma yaptı.

KİNTEX Fuarı’nın birinci günü Güney Koreli mimarlar, iç mimarlar, endüstriyel dizayncılar, müteahhitler ve ithalatçıların yayında dünyanın dört bir tarafından gelen bölüm paydaşları Türkiye pavyonuna ağır ilgi gösterdi. İhracatta pazarlama faaliyetlerini maraton koşusuna benzeten Ege Maden İhracatçıları Birliği Lideri İbrahim Alimoğlu, “Amacımız doğal taş ihracatında 2023 yılındaki gerilemeyi durdurmak ve 2024 yılında ihracatımızı 2 milyar doların üzerine taşımak” dedi.

Fuarda 4 gün boyunca yeni ticari ilişkiler peşinde koşacak olan Ege Maden İhracatçıları Birliği fuar öncesinde Kore İthalatçılar Birliği, Türkiye’nin Seul Büyükelçisi Murat Tamer ve Kore Milletlerarası Müteahhitler Birliği’ni ziyaret etti. Türk doğal taşlarının Güney Kore pazarında tanıtım çalışmalarına yeni halkalar ekledi.

HEDEFTE BÜYÜK FİRMALARLA PAYDAŞLIKLAR VAR

reklam

Dünya genelinde Çanakkale Köprüsü’nün ortalarında bulunduğu pek çok büyük projeyi hayata geçiren Samsung ve Hyundai üzere dünya devi müteahhitlik firmalarını bünyesinde bulunduran Kore Memleketler arası Müteahhitler Birliği’yle Türk doğal taş kesiminin süreç hacmini artırmayı hedeflediklerini lisana getiren Ege Maden İhracatçıları Birliği İdare Şurası Üyesi Efe Nalbantoğlu, EMİB’in 3 bin üyesinin pek çok kıymetli projeye doğal taş tedarikçisi olduğu bilgisini paylaştı.

Kore Uluslararası Müteahhitler Birliği’ne, “Üyelerinize kendilerini şaşırtma fırsatı verin. Eser ve hizmet kalitemizden şad kalacaklar” diye seslenen Nalbantoğlu, “Kore’ye ihracatımızı artırmak niyetindeyiz Kore’nin artan doğal taş muhtaçlığını karşılamak istiyoruz. Kore firmalarının yurt dışında yürüttüğü projelerde de eserlerimizin kullanılması için buradayız” dedi.

İNŞAAT FİRMALARIYLA TEMASA GEÇİN

Kore Uluslararası Müteahhitler Birliği Lideri Sunho Park da, Koreli firmaların projelerinde materyal seçiminde müteahhitlerin karar verici olduğunu belirterek Türk doğal taş ihracatçılarına Koreli inşaat firmalarıyla temaslarını artırmaları tavsiyesinde bulundu.

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/turk-dogal-taslarinin-guney-kore-deki-sovu-basladi/307004

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!