reklam

Toplumsal medya kullanıcıları toplumsal medya uygulamaları İstanbul’un hangi semtine benzetti? İşte yanıtlar…

PD Özel

X: Toplumsal medya kullanıcıları gerginliğin yüksek olduğu, şahsî çatışmaların çok sık yaşandığı X uygulamasını hararetli hayatın adresi Esenyurt’a benzetiyor. Motamot Esenyurt üzere, bazen çok yorsa da yarattığı bağımlılık nedeniyle kimse buradan ayrılmayı düşünmüyor. Ayrıyeten en sıcak haberlere yeniden bu uygulama üzerinden erişilebiliyor.

INSTAGRAM: Toplumsal medyanın Bağdat Caddesi olan Instagram’da her şey çok hoş ve herkes çok bakımlı. Dünya sıkıntılarının hiç uğramadığı bu toplumsal ortamda herkes en keyifli ve en sevinçli haliyle uzunluk gösteriyor. İçeriğindeki haberler bile genelde ferdî gelişim, spor ve yeme – içme ile ilgili. “Kaç gündür yemek fotoğrafı paylaşmıyordun, biz de seni açlıktan öldü zannettik” bu uygulama için özel üretilmiş bir espri olarak akıllarda yer alıyor.

TIKTOK: İçeriklerindeki çeşitlilik ve hareketlilik yüzünden, çabucak her an, herkesle müsabaka ihtimali olan İstiklal Caddesi’ne benzetiliyor. TikTok da tıpkı İstiklal Caddesi üzere gündüzleri öteki, geceleri öbür bir kimlikle karşımıza çıkıyor.

reklam

LINKEDIN: Başkalarının bilakis, bu kere çok hoş, bakımlı ve havalı kızların iş sahibi LinkedIn üyelerine DM yapıp, yanıt alamadığı tahminen de tek uygulamadır. Sonlu ilgi alanları, iş dünyasına özel oluşu ve dışa çok açık olmaması ile katiyen Bebek’tir! Girmek özgürdür lakin orada kalmak için kendinizi ispatlamanız gerekir.

FACEBOOK: Eminönü’dür. Her toplumsal sınıfa hitap eder ve en az Eminönü kadar kalabalıktır. Toplumsallaşma, bilgi ve haber paylaşımı üzere gereksinimlerin karşılandığı yerdir. Ulaşımı kolaydır.

THREADS: Kullanıcılar X’e alternatif olarak ortaya çıkan bu uygulamayı da Riva’ya benzetiyor. Herkes yerini biliyor fakat cazip olmaması nedeniyle kimse gitmek için gayret göstermiyor.

REDDIT: Genelde İngilizce bilen gençlerin vakit geçirip paylaşımda bulunduğu Reddit’in benzetildiği yer de Boğaziçi Üniversitesi Kampüsü’nün yer aldığı Rumelihisarüstü.

İşte o tablo:

Sosyal Medya Uygulaması İstanbul’da Andırdığı Semt

X Esenyurt

Instagram Bağdat Caddesi

TikTok İstiklal Caddesi

LİnkedIn Bebek

Facebook Eminönü

Threads Riva

Reddit Rumelihisarüstü

patronlardunyasi.com

Kaynak Web Site: İşverenlerin Dünyası

Haber Url Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/sosyal-medya-kullanicilari-sosyal-medya-uygulamalari-istanbul-un-hangi-semtine-benzetti-iste-cevaplar-/307289

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!