reklam

Suudi Arabistan ile Lockheed Martin ortasında anlaşma 

featured

Suudi Arabistan Yatırım Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, Riyad’da düzenlenen Savunma Fuarı aktiflikleri çerçevesinde, Bakanlık ve Askeri Sanayii Heyeti, ikili olarak Lockheed Martin ve Airbus şirketleri ortasında 11 mutabakat imzalandığını duyurdu.

Yeni mutabakatlardan gayenin ülkenin büyük savunma endüstrilerinin merkezi haline gelmesi için savunma kesimi ve askeri sanayi alanındaki yatırımları, teknoloji transferini ve gelişimi güçlendirmek olduğu kaydedildi.

Suudi Arabistan resmi el-İhbariyye televizyon kanalı haberinde, Bölge Yüksek İrtifa Hava Savunma Sistemi (THAAD) modüllerinin üretiminin yerelleşmesi için 2022’de iki taraf ortasında ilan edilen projelere verilen onayların bu mutabakatlarla desteklediği vurgulandı.

ABD Kara Kuvvetlerine ilişkin bir balistik füze savunma sistemi olan Bölge Yüksek İrtifa Hava Savunma Sistemi (THAAD), Lockheed Martin şirketi tarafından kısa ve orta menzilli tehdit ögelerine karşı geliştirildiği belirtiliyor.

reklam

Kaynak Web Site: Bloomberg HT

Haber Url Adresi: https://www.bloomberght.com/suudi-arabistan-ile-lockheed-martin-arasinda-anlasma-2347046

reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Firma Kaydet: Firma Rehberi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!